image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Громадам радять об’єднатися до кінця року

9:58 31.07.2019

Ще далеко не всі населені пункти Мелітопольського району увійшли в нові адміністративні формування у зв’язку з реформою децентралізації. І часу на створення об’єднаних територіальних громад залишається дедалі менше. Таку думку висловили представники районної влади під час засідання робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад, яке відбулося 24 липня.

Голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич наголосив, що ті сільські ради, які вже мають домовленості про створення ОТГ, повинні завершити цей процес до середини серпня поточного року, щоб восени в нових територіальних структурах були проведені перші вибори. А 2020 рік новостворені громади розпочали б з бюджетом, відокремленим від районної скарбниці.

Присутні на засіданні також обговорили новий перспективний план об’єднання громад. Зокрема, він передбачає включення сіл Вознесенської сільської ради до Костянтинівської ОТГ, а також створення Терпіннівської ОТГ.

Наразі Новенська та Семенівська об’єднані громади отримали позитивні висновки щодо свого існування, і вже визначається дата перших виборів.

А ось Терпіннівська сільська рада нещодавно направила свої пропозиції сільським радам. Але поки що жодна з них не виявила бажання об’єднуватися з Терпіннівською сільрадою.

З`ясувалося, що ініційоване створення Промінівської ОТГ з центром у Проміні. Промінівський сільський голова Вікторія Лаврик повідомила: громада об`єднає села Промінівської, Астраханської та Світлодолинської сільських рад.

А Світлодолинський сільський голова Павло Пейчев розповів, що у селах тривають гарячі обговорення, і думки розділилися: одні хочуть приєднатися до Промінівської ОТГ, а інші — до Терпіннівської. Астраханський сільський голова Микола Григор`єв взагалі заявив, що великого бажання створювати об`єднану громаду у мешканців сіл немає.

Районні керівники наголосили, що вони підтримають будь-яке рішення територій, але на місцях повинні зрозуміти: вже у 2020 році, можливо, принцип добровільності у створенні ОТГ відмінять.

Слід зазначити: якщо якась сільська рада у 2020 році не увійде в яку-небудь з громад, то, ймовірно, її приєднають за адміністративним принципом до однієї з існуючих ОТГ, більше не звертаючи на точку зору селян на цю подію.