image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вдосконалення освіти потребує нових зусиль

Надавати якісне навчання, впроваджувати сучасні технології та прислуховуватися до думки кожного учня — такі завдання перед собою окреслили освітяни Мелітопольського району під час серпневої конференції, присвяченої початку нового навчального року.

Виконуюча обов’язки начальника відділу освіти райдержадміністрації Наталя Горєва розповіла про успіхи впровадження нової методики викладання для першокласників та наголосила на досягненнях інклюзивного навчання. Також вона зупинилася на проблемах, а саме — на збільшенні місць у дитсадках.

— Зокрема, у Мордвинівці та Терпінні потребують відновлення заклади освіти, повернення до власності територіальної громади будівлі закладів дошкільної освіти у с. Костянтинівка, реконструкція дитсадка у Новомиколаївці, — зазначила вона.

В свою чергу голова райради Олександр Мордик підкреслив, що наразі не все зроблено для покращення якості навчання школярів, про це свідчать результати зовнішнього незалежного оцінювання.

— Кожен п’ятий випускник не отримав необхідної кількості балів для того, щоб пройти ЗНО. Чому сьогодні 20% дітей не хочуть вчитися? В чому причина? — сказав Олександр Мордик.

Він також додав, що у цьому питанні необхідний комплексний підхід та нагадав, що зараз утримання одного учня на рік обходиться у суму близько 28 тис. грн.

А перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Фесик наголосив: цього року є ще не вирішеним питання виплати зарплатні технічним працівникам.

— Дійсно, є проблема. Вона пов’язана, перш за все, з недостатньою кількістю отриманих доходів місцевого бюджету. На сьогодні з фонду оплати праці маємо можливість виплатити зарплатню по жовтень включно, — наголосив він.

Районні очільники побажали освітянам успіхів у новому навчальному році.

Керівники ж навчальних закладів зазначали, що в цілому школи належним чином підготовлені до нового року.

— Всі класні кімнати облаштовані, майже в кожній є якась родзинка. В кабінеті математики — нові шафи, зарубіжної літератури — банери. Ще у нас з’явилися нові класні кімнати на другому поверсі, бо у нас функціонує Інклюзивно-ресурс-ний центр. Ми також облаштували ресурсну кімнату — це спеціально організований простір для дітей з особливими освітніми потребами. На першому поверсі в новому форматі зроблено вбиральню для хлопчиків, для дітей з особливими освітніми потребами, де є спеціальні зручності, — розповіла директор Костянтинівської спеціалізованої різнопрофільної школи І — ІІІ ступенів «Прометей» Алла Сігіда.

Після доповідей освітяни та колективи навчальних закладів отримали обласні та районні нагороди, а також учасники конференції ухвалили рішення щодо роботи у 2019-2020 навчальному році.