image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Проблеми вирішуються на місцях

11:04 08.11.2019

У селах Мелітопольського району відбуваються позитивні зрушення, які найкраще позначаються на якості життя місцевих мешканців. Цього разу в об’єктиві нашої уваги опинилася Новомиколаївська сільрада.

В селі будують сучасну амбулаторію

В Новомиколаївці триває будівництво нової амбулаторії сімейної медицини. Новомиколаївський сільський голова Євген Таланов розповів, що на новобудову планується витратити більше 7 млн. грн., основна частина яких — це кошти держбюджету, і ще 10% від вартості сплачується з місцевого бюджету. Також у ці кошти включено благоустрій території.

Євген Таланов зазначив, що для майбутньої амбулаторії виділено автівку, в планах — закупити сучасне медобладнання. За словами місцевого очільника, це вдасться втілити в життя завдяки коштам з обласного бюджету, також частину коштів виділить сільрада з власної скарбниці.

Дефіциту з медичним персоналом у Новомиколаївці немає, запевняє місцевий очільник.

— У нас на території працює два сімейних лікарі, вони також обслуговують мешканців Новгородківської та Полянів-ської сільрад, тобто обслуговують три сільради. Лікарі місцеві, тож необхідності у будівництві чи виділенні житла немає, — наголосив Євген Таланов.

Він додав, що в сільраді з нетерпінням очікують завершення будівництва сучасного медзакладу та сподіваються, що якість послуг для селян стане більш високою. Євген Таланов запевнив, що до внутрішніх робіт візьмуться, як тільки завершиться зов-нішній ремонт будівлі, намагатимуться все робити у прискореному темпі.

Євген Таланов доповнив: наразі амбулаторія, в якій обслуговується населення, має денний стаціонар, але умови перебування бажають кращого. Тож в майбутньому планується залишити будівлю під денний стаціонар, але розширити ліжко-місця.

Опановуватимуть нові види спорту

Велику увагу у сільраді приділяють спортивному вихованню дітей. Відтак, коли з’явилася можливість будівництва багатофункціонального майданчика, у селі дуже зраділи.

Євген Таланов розповів, що загальна вартість об’єкта складає близько 1 млн. 750 тис. грн. Будівництво стало можливим завдяки коштам, залученим з різних джерел, зокрема, основна частина яких — кошти держбюджету. Певну суму виділив з депутатського фонду народний депутат України Сергій Мінько, а також кошти залучені з місцевої скарбниці.

Євген Таланов розповів, що спортивний майданчик розрахований для занять з чотирьох видів спорту: великий теніс, міні-футбол, волейбол та баскетбол.

Місцевий очільник зазначив, що діти беруть активну участь у різноманітних змаганнях, тож на сучасному майданчику тільки відточуватимуть свою майстерність.

У дитсадку йдуть перетворення

Також у сільраді піклуються про найменших жителів, так для вихованців Новомиколаївського дитсадка «Сонечко» майструють тіньові навіси. Євген Таланов пояснив, що роботи повністю виконуються коштом сільради.

Таким перетворенням неабияк радіють вихователі та самі діти.

Наразі дитсадок відвідують 47 дітлахів, цього року його вдалося дещо розвантажити за рахунок відкриття на базі Трудівської школи групи денного перебування дітей. Євген Таланов пояснив: аби вирішити проблему, у сільраді планують розширювати дитсадок.

У Новомиколаївської сільради ще багато планів з покращення якості життя місцевих жителів.