image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Складні кроки реформування

В Україні набирає обертів медична реформа, цей процес розпочався з первинної ланки. Але у 2020 році планується внести зміни у роботу вторинної ланки медицини. Це стосується вузьких спеціалістів у районних лікарнях. Як працюватиме на шляху змін Мелітопольська центральна районна лікарня?

Перевтілення розпочалися

Про зміни в умовах реформування розповів головний лікар Мелітопольської центральної районної лікарні Геннадій Ткаченко. За його словами, деякі перевтілення вже розпочалися. Зокрема, він наголосив, що в рамках цього етапу медичної реформи Мелітопольська ЦРЛ набула статусу комунального неприбуткового підприємства. Також головний лікар медзакладу зауважив, що майже у всіх кабінетах лікарів є вільний доступ до Інтернету, згодом планується закупити медичні інформаційні системи, які дозволять мати доступ до центральної бази даних та підтримувати зв’язок з Національною службою здоров’я України.

Без направлення до вузькопрофільних медиків — зась!

Геннадій Ткаченко наголосив, що зміниться фінансування медустанови.

— Якщо сьогодні медзаклад отримує субвенцію, то з 1 квітня 2020 року, коли планують запустити реформу вторинної ланки, медична субвенція вже не передбачена. Фінансування медпослуг буде здійснювати Національна служба здоров’я України. Поки фінансування ЦРЛ на перший квартал 2020 року залишається, як раніше, тобто перші три місяці ми отримуватимемо ще субвенцію, — підкреслив головний лікар медзакладу.

Геннадій Ткаченко пояснив: зміна фінансування суттєво вплине на медзаклад, тепер гроші виділятимуться на послуги, які надала лікарня.

— Оплата буде здійснюватися за лікувальний епізод. Наприклад, пацієнт поступив до приймального покою, його госпіталізували до відділення, він пролікувався, згодом виписався. Після цього буде вихід в центральну базу EHealth (електронну систему охорони здоров’я), зв’язок з НСЗУ та сплата за цей лікувальний епізод, — сказав він.

Геннадій Ткаченко підкреслив: мешканці, які звернуться до лікарні за направленням сімейного лікаря, отримуватимуть послуги безкоштовно. В іншому випадку доведеться платити з власного гаманця.

— Пацієнт має звернутися до сімейного лікаря, який повинен йому дати направлення вже до вузького спеціаліста. Тоді пацієнт з цим направленням отримує безкоштовну консультацію чи стаціонарну допомогу. Якщо пацієнт буде без направлення, тоді медичні послуги будуть платні, — за-значив лікар установи.

Які послуги в пріоритеті

Лікар розповів, які напрями будуть пріоритетними і фінансуватимуться за вищим тарифом.

— Національна служба здоров’я чітко визначає пріоритети надання медичної допомоги. В першу чергу, це екстрені випадки: інфаркти, інсульти тощо, тобто ті патології, які призводять до смертності та високого рівня інвалідизації. Що стосується екстреної допомоги, тут також все безкоштовно, — додав він.

Головний лікар пояснив: головна мета реформи полягає у покращенні послуг для населення.

Також Геннадій Ткаченко нагадав, що поряд з медичною в країні активно йде адміністративно-територіальна реформа. В рамках цього Мелітопольська ЦРЛ ввійшла до Мелітопольського госпітального округу, до якого також включені Приазовський, Якимівський та Веселівський райони.

Головний лікар медзакладу запевнив, що центральна районна лікарня гідно впорається з викликами, які пропонують у Міністерстві охорони здоров’я, та після реформування продовжить працювати і розвиватися.