image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Аграрії приступили до жнив

IMG_6965 (Копировать1)Минулого тижня в Мелітопольському районі стартували жнива. Традиційно перед їх початком для аграріїв району був проведений сільгоспсемінар.

Захід відбувся на базі товариства з обмеженою відповідальністю «Росія», яким керує Іван Шеремет. Начальник районного управління агропромислового розвитку Михайло Данченко розповів, що підприємство для проведення семінару було вибрано невипадково: «ТОВ «Росія» створено з нуля, без напрацьованої бази і зарекомендувало себе, як одне з кращих в районі. Тут постійно вводяться нові технології, керівництво строго слідкує за додержанням норм охорони праці, постійно оновлюється техніка, випробовуються нові сорти насіння, умови зберігання врожаю. Тож інші аграрії під час семінару могли дізнатися багато цікавого для своєї подальшої діяльності», — підкреслив він.

Під час семінару велика увага приділялась питанням охорони праці на підприємствах, а також протипожежній безпеці. Головний державний інспектор з охорони праці в Мелітопольському районі Ігор Чуваков розповів, що основною причиною нещасних випадків на виробництві є те, що працівники не проходять медичні огляди та навчання з дотримання охорони праці. Для уникнення порушень він радить керівникам господарств більш ретельно проводити інструктажі: «Необхідно більше уваги приділяти людям, розповідати про особливості тієї чи іншої роботи. Інструктажі повинні проводитися насправді, а не лише на папері».

IMG_6958 (Копировать1)Але якщо уникнути нещасного випадку не вдалося, то тут послідовність дій завжди однакова: спочатку необхідно надати першу медичну допомогу постраждалому та повідомити до служби державного нагляду з охорони праці, на місці події все необхідно залишити без змін. Після чого спеціальна комісія визначатиме осіб, які допустили порушення.

Поки врожайність не тішить

За інформацією районного управління агропромислового розвитку, цього року жнива на Мелітопольщині розпочалося на два тижні раніше, ніж у попередні роки. Наразі активний збір врожаю триває на території           Астраханської, Новенської, Новгородківської сільських рад. Загальна площа збирання ранніх зернових культур складає 38,9 тисячі гектарів. Перші накоси свідчать про невисоку врожайність озимих посівів: озима пшениця — 14,6 ц/га, озимий ячмінь — 20,5 ц/га. Михайло Данченко підкреслює, що це лише попередні результати, про остаточну врожайність на полях говорити ще зарано. Всього до зернозбиральної кампанії залучено 168 комбайнів, з них 148 — з районних підприємств і 19 — з інших фірм. За словами начальника районного управління агропромислового розвитку, за сприятливих погодних умов збір врожаю триватиме не більше трьох тижнів.IMG_6949 (Копировать1)

Участь в семінарі також взяв голова Мелітопольської райдержадміністрації Євген Любцов. Він підкреслив, що ТОВ «Росія» є гідним представником сільгосппідприємництва: «На мій погляд, тут висока культура виробництва, практично всі поля без бур’яну, вирівняні, чисті, а це говорить про гідну роботу агрономів господарства «. Також районний очільник закликав аграріїв залишатися патріотами тих територій, де функціонують їх підприємства, і підтримувати соціальні заклади та установи села. Він запевнив аграріїв, що  завжди допомагатиме сільгоспвиробникам у вирішенні проблемних питань.