image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На Запоріжжя прилетіли незвичні птахи

12:53 03.07.2013

Цього року на території Запорізької області спостерігається незвичне явище: на території Азовського моря з’явилися червонокнижні птахи — пелікани.на запор2 на запор3

Заступник директора Приазовського національного природного парку Наталя Барабоха розповіла, що ця велика птаха харчується рибою, розмах її крил до півтора метра.

Пелікани дуже рідко з’являються на території Утлюкського лиману, Сивашику, Молочного лиману,  гніздяться вони переважно в Дунайських плавнях на території Румунії, тому поява птахів в нашій області є досить незвичною. За словами співробітників Приазовського НПП, ймовірними причинами появи пеліканів є зміна клімату та те, що за рахунок створення парку в заповідних зонах птахи почувають себе безпечно.

Через досить значні розміри вони з’їдають велику кількість риби, що викликає незадоволення у рибалок. Заступник директора Приазовського парку Наталя Барабоха зазначає, що місцевим риболовам боятися нічого, птахи на території Азова тимчасово, бо зграї птахів, які з’явилися в Запорізькій області — кочові, через деякий час вони вирушають на місця свого гніздування.

Всього на території Приазовського парку зафіксовано близько 60 видів червонокнижних птахів. Всі вони перебувають під пильним спостереженням  співробітників парку.