image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Шановні читачі!

12:41 04.07.2013

Редакція газети «Новий день» та Мелітопольський міський краєзнавчий музей запрошують всіх з Вас, хто цікавиться історією рідного краю, взяти участь у вікторині «Стежками минулих епох».

Особливістю більшості з тих запитань, на які Вам доведеться шукати відповіді, є те, що стосуватимуться вони, переважно, життя та діяльності відомих археологів, які досліджували старожитності нашого краю.

Вікторина проходитиме у два тури. По п’ять запитань у кожному. Її підсумки, з визначенням імен переможців, та церемонія їх нагородження відбудеться 14 серпня 2013 року. Тобто, саме напередодні професійного свята — Дня археолога, яке, як відомо, щорічно відзначається в Україні 15 серпня.

Отже, оголошуємо старт! До Вашої уваги ми пропонуємо такі завдання.

Запитання I туру вікторини «Стежками минулих епох»

1.  Хто і коли здійснив у межах сучасної Запорізької області перші документально засвідчені дослідження старожитностей?

2.  Назвіть, будь ласка, ім’я першого дослідника знаменитого скіфського Кам’янського городища на Дніпрі та чи відомо Вам, який ювілей на честь цієї людини відзначатиметься цього року ?

3.  Хто з викладачів Санкт-Петербурзького університету і коли здійснював дослідження старожитностей неподалік від Мелітополя та відкрив тут пам’ятку світового значення?

4.  Родина якого з видатних українських археологів оселилася у Мелітополі в роки громадянської війни та що Вам відомо про його внесок в науку?

5.  З ім’ям якого відомого сарматолога, автора еталонної монографії, пов’язані дос-лідження зруйнованого поховання гунської епохи у Кизіярській балці м. Мелітополя 1948 року, звідки походить унікальна золота мелітопольська діадема?

Увага! Відповіді на запитання I туру повинні надійти до редакції до 17 липня.

Запитання II туру вікторини «Стежками минулих епох»

  1. Хто з учасників Молочанської експедиції 1951-1952 рр. мешкає у Санкт-Петербурзі? (Цей відомий  вчений є автором понад 500 робіт з археології, історії,філології,антропології).
  2. В якому місті в колишньому СРСР, коли саме і ким було досліджено перший  курган вищої скіфської знаті?
  3. Біля якого населеного пункту Мелітопольського району археолог Олена Фіалко виявила у 1983 році скіфські поховання  жінок — «амазонок»?
  4. Що за археологічні пам’ятки розкопують вчені впродовж останніх кількох років на території НІАЗ «Кам’яна Могила»? Чи знаєте ви, хто тут очолює археологічну експедицію?
  5. Чи відомо вам коли в незалежній Україні вперше офіційно відзначили День археолога?

Відповіді на запитання II туру повинні надійти до редакції до 6 серпня, за адресою: 72312, м. Мелітополь, вул. К. Маркса, 21 або електронною поштою: 426870@mail.ru. (з позначкою «Вікторина»)