image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Україна має вагомі переваги над провідними експортерами зерна — Росією та Казахстаном

10:50 24.07.2013

Україна має вагомі конкурентні переваги порівняно із двома провідними експортерами зернових — Росією та Казахстаном, оскільки може легко збільшити вирощування рентабельних фуражних культур, зокрема кукурудзи, не скорочуючи при цьому обсяги вирощування продовольчої пшениці. Про це в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу БТБ повідомив економіст продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Дмитро Приходько.

Серед найбільш перспективних ринків збуту для України Приходько виділив Росію та країни Північної Африки.

«Попит є. Українська борошномельна або продовольча пшениця користується великим попитом у країнах Африки. Насамперед, це Єгипет, Туніс, Марокко, в країнах Близького Сходу – Йорданії», — зазначив експерт.

Він також переконаний, що попит на українське зерно в цих країнах в довготривалій перспективі залишиться високим.

«Безумовно, за прогнозами, із зростанням рівня доходів населення там буде збільшуватися споживання продуктів харчування, тому з точки зору довгострокової перспективи попит на українське зерно, на українську пшеницю продовольчу зберігатиметься стабільно високим», — сказав економіст.

У 2013-2014 маркетинговому році Україна зможе експортувати близько 26 мільйонів тонн зерна.

Раніше перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов заявив, що Україна через 10 років буде у трійці світових експортерів фуражного зерна.