image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Соціальна допомога має державний пріоритет

12:57 09.10.2013

Обговорення соціальних ініціатив Президента щодо підвищення соціального захисту найбільш уразливих верств населення відбулося минулого тижня в Мелітопольському районі.

В обговореннях взяли участь голова районної ради Юрій Єсипенко, голова райдержадміністрації Євген Любцов, а також керівники районних управлінь та громадських організацій.

Начальник управління соцзахисту населення Юрій Маслєнніков зауважив, що в Мелітопольському районі першочергову соціальну та матеріальну допомогу надають саме тим людям, які не можуть піклуватися про себе самостійно. Це 52 учасники воєнних дій та Великої Вітчизняної війни, 47 інвалідів Великої Вітчизняної, майже дві з половиною тисячі інвалідів, з яких 175 — діти, понад 14 тисяч пенсіонерів, понад 15 тисяч осіб, які мають право на пільги, а також інші представники незахищених категорій.

За останні роки в районі було реалізовано чимало заходів, спрямованих на підвищення соціальних стандартів. Особливо це помітно на прикладі підвищення пенсій. Так, якщо у січні 2011 року інваліди війни отримували 1901 грн., то зараз — 2921 грн. Учасники бойових дій отримували 1473 грн., зараз — 1883 грн. Також додаткові гроші отримують ветерани війни, старші 85-ти років. Їх  пенсія за законом не може бути меншою за 2548 гривень. Крім того, зросла разова грошова виплата ветеранам на честь Дня Перемоги. Цього року в Мелітопольському районі її отримали 1758 осіб.

Для поліпшення побутових умов інвалідів Великої Вітчизняної війни, їм надається така послуга, як безкоштовний ремонт будинків. Лише цього року в районі вже відремонтовано три будинки, на черзі — четвертий. Спеціальна районна комісія систематично проводить огляд побутових умов інвалідів та ветеранів, аби вчасно прийняти рішення про надання людям похилого віку допомоги.

На прохання самих ветеранів, їм надаються й інші послуги. Так, цього року людям похилого віку були встановлені стаціонарні телефони на пільгових умовах. 31 мешканець ра-йону отримав змогу безкоштовно пройти ультразвукове обстеження на базі Мелітопольської центральної районної лікарні.

Для наближення соціальних послуг населенню в районі працює «Мобільний соціальний офіс», до складу якого входять провідні спеціалісти управління соцзахисту населення, районного центру зайнятості та пенсійного фонду. Спеціалісти самі виїжджають до населених пунктів району, аби на місці прийняти людей. Крім цього, на усіх пунктах «Укрпошти» почали приймати документи на оформлення різноманітних пільг та субсидій. Це також значно економить час та кошти жителів Мелітопольщини.

Людям з обмеженими можливостями, ветеранам війни та праці в районі завжди йдуть назустріч, намагаючись вирішувати їх проблеми. Активно діють волонтерські бригади, добре налагоджена робота швидкої соціальної допомоги.

Ветеранів та інвалідів по можливості забезпечують санаторно-курортним лікуванням, ліками за пільговими цінами, засобами реабілітації тощо. В медичних закладах для них діють спеціалізовані палати.

Юрій Єсипенко та Євген Любцов запевнили, що районна влада прислухається до побажань та зауважень людей уразливих соціальних категорій та намагаються швидко, повною мірою задовольнити їх нагальні потреби.