image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Семенівка відзначила 200-річчя

12:39 16.10.2013

12 жовтня мешканці Семенівки відсвяткували ювілей — 200 років  з Дня заснування села.семеныв  

Семенівка заснована в 1813 році переселенцями з Чернігів-ки та Андріївки Бердянського повіту, трохи пізніше сюди переселилися сім’ї з Дніпропетровського повіту та Малої Білозерки Мелітопольського повіту. З 1830 по 1850 роки до села переїхали селяни з Харківської, Орловської та Курської губерній. Перша назва села — Сорокове.

За роки існування населеному пункту селянам довелося пережити чимало випробувань. Незважаючи на них, Семенівка не зникла з лиця землі, як багато інших сіл, а продовжує квітнути та розвиватися. Наразі мешканці Семенівки забезпечені безперебійним водопостачанням, населений пункт газифікований. В селі діє сучасна бібліотека, а підлікувати здоров’я можна в новенькій амбулаторії сімейного типу.семеныв3

Розпочалося святкування ювілею Семенівки футбольним турніром на честь земляка, футболіста  Вадима Безсонова. Директор районного спортивного клубу «Колос» Володимир Білокопитов розповів, що такий турнір планується зробити щорічним. Футбольні змагання проводились серед ветеранів команд с. Костянтинівка, с. Вознесенка, с. Семенівка та локомотивного депо (м. Мелітополь). В ході запеклої боротьби, з рахунком 2:1 третє місце посіла команда Костянтинівки, у фіналі зустрілися семенівські футболісти та локомотивного депо. За результатами матчу перемогу здобули спортсмени із Семенівки.

семеныв2Урочиста частина свята розпочалася з виступу Семенівського сільського голови Андрія Єрмоленка. Він зазначив, що головне багатство населеного пункту — це його люди і побажав односельцям щастя, довгих років життя, щоб їх рідне село продовжувало процвітати та розвиватися.

Відсвяткувати ювілей разом із семенівцями приїхали голова Мелітопольської райдержадміністрації Євген Любцов та його заступник Валерій Апостолов.

Під час виступу Євген Любцов зазначив, що спільні зусилля державного та районного керівництва дають свої результати: «Працюючи в команді Президента України, голови Запорізької облдержадміністрації, Мелітопольського району ми вирішуємо конкретні завдання на території всього району. В тому числі і в Семенівці, де відкрита нова амбулаторія сімейного лікаря, працює спортивний майданчик для молоді…». Також районний очільник звернувся до ветеранів зі словами вдячності за їх подвиг під час Великої Вітчизняної війни, а молоді нагадав, що саме від них залежить майбутня доля країни.

Під час святкування була презентована книга «Храм, стертый с лица земли» про Семенівський храм Архистратига святого Михайла, який у 50-ті роки минулого сторіччя було знищено. Її автор, почесний мешканець Семенівської сільської ради Ніна Богатирьова висловила вдячність за допомогу у створені літопису Семенівському сільському голові Андрію Єрмоленку, депутату райради Владиславу Курочкіну, головному редактору міськрайонної газети «Новий день» Ділярі Кудусовій. Ніна Богатирьова також наголосила, що великий внесок у написання книги зробили настоятель Семенівської церкви Михайло Бошко, якого, на жаль, вже немає в живих, та настоятель Новобогданівського храму Олег Ковальов.

Благополуччя у сім’ях та розвитку населеного пункту семенівцям побажав депутат Мелітопольської районної ради Владислав Курочкін. Під час свята подарунки отримали найстарші мешканці Семенівки — Марія Максимівна Ширяєва та Ксенія Іванівна Іванова, яким виповнилося по 91 року. Звання «Почесний громадянин Семенівської сільської ради» отримали четверо людей: Домна Степанівна Трофімова, Володимир Степанович Гуржій, Антоніна Андріївна Александрова, Леонід Іванович Панін. До речі, до цього звання рішенням депутатів сільради затверджено щорічну премію у розмірі 500 гривень.Подарунки  отримали 28 малюків, що народилися цього року. Також були відзначені мешканці села, які розбили внесок в соціально-економічний розвиток населеного пункту.

Створювали святкову атмосферу яскраві виступи солістів та колективів Семенівського будинку культури. Впродовж всього дня для семенівців працювали розважальні та торговельні майданчики,  бажаючі могли пригоститися святковим кулішем.