image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Друга освіта за допомогою центру зайнятості

16:48 30.10.2013

Цього року за допомогою центрів зайнятості особи, чий вік перевищує 45 років, отримали можливість здобути вищу освіту безкоштовно, за допомогою ваучерів на оплату навчання.

Як розповіла фахівець Мелітопольського районного центру зайнятості Ольга Лєнь, через їх службу такою можливістю скористались 28 осіб.

— 14 з них вже приступили до навчання, — повідомила Ольга Лєнь. — Люди навчаються на землевпорядників, фахівців із програмного забезпечення, електрогазозварювальників. Найстаршому студенту, який скористався ваучером, 53 роки. Усі, хто використав таку можливість, самостійно обирали вищий навчальний заклад, а також форму навчання — денну або ж заочну.

На жаль, людина, яка взяла в центрі зайнятості ваучер, а потім його не використала, втрачає можливість у майбутньому здобути додаткову професію в такий спосіб.

— У людини після отримання ваучера є 90 календарних днів, аби прийняти остаточне рішення щодо подальшого навчання, — пояснила О. Лєнь. — Ваучер не примушує обов’язково навчатися. Проте, якщо людина через 90 днів все ж не почала навчатися, другий ваучер їй вже не видадуть.

Наступного року, коли ВИШі оголосять новий набір абітурієнтів, центр зайнятості відновить видачу ваучерів на навчання усім бажаючим.