image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Всі національності живуть в злагоді та мирі

11:18 14.11.2013

5 листопада на базі Центру чеської національної культури с. Новгородківка Мелітопольського району відбувся круглий стіл. На ньому обговорювався хід реалізації завдань Президента України В. Януковича щодо зміцнення  міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин. вси вси3

Очолив захід голова Мелітопольської райдержадміністрації Євген Любцов.

Участь в заході взяли керівники району, представники районного відділу культури та туризму та чеського товариства Новгородківки.

Директор Мелітопольського районного центру охорони культурної спадщини і туризму Валерій Деріло розповів, що на території Мелітопольського району проживають представники більше 20 різних національностей. Найбільший відсоток від усіх складають українці — 62,8% та росіяни — 31,2%. Також в районі проживають білоруси, татари, греки, вірмени, євреї, грузини, поляки, чехи та інші національності.

Валерій Деріло зазначив, що в Мелітопольському районі представники всіх національностей живуть у злагоді.

вси2Директор Центру чеської національної культури Світлана Чубирь розповіла, що на базі центру працює сім гуртків художньої самодіяльності,  справжньою гордістю Новгородківки є самодіяльний ансамбль чеської пісні «Чехоградська гудба».

Самодіяльні колективи центру беруть активну участь у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Цього року колектив взяв участь у всеукраїнському фестивалі чехів «Плес», всеукраїнському фестивалі національної культури «Ми українські», обласному фестивалі «Покрова на Хортиці», обласному фестивалі «Приазовський інтерфольк». Також в Новгородківці діє Чеське культурне товариство «Чехоград».

Чехи Новгородківки підтримують зв’язок із своєю історичною Батьківщиною. Вони активно співпрацюють з Міністерством закордонних справ Чехії, посольством Чехії в Україні та чеським консульством України. Завдяки цій співпраці поліпшується матеріально-технічна база закладу, проводиться поточний ремонт приміщення центру, оновлюється аудіотехніка.

Школярі, які відвідують центр, мають змогу навчатися рідній мові. Наразі в установі працює вчитель з Чехії Іржи Брнкопф. Він зазначає, що в Новгородківці  збереглися традиції, які в Чехії вже забуваються.

— Ми підтримуємо це село, тому що тут збереглися цінності, які у нас поступово забуваються. Коли Чехія стала чи не самою атеїстичною країною, тут живуть католики. Якщо в наших селах молодь слухає виключно панк, то тут молодь грає в духовому оркестрі, — пояснив Іржи Брнкопф.

У підсумку заходу голова райдержадміністрації зазначив, що завдання керівництва району — зробити комфортним життя всіх мешканців району, незалежно від національності.

— Я радий, що в нас є осередок чеської культури. Ми робимо все для того, щоб всі національності почували себе комфортно, ніхто не був обділений нашою увагою. До мене звертається безліч людей, і я ніколи не звертаю увагу, хто вони за національною приналежністю, якого віросповідання, тому що всі вони мешканці України. Наше завдання, щоб всі мешканці району жили комфортно та у безпеці, — наголосив Євген Любцов.