image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Зустріли свято з надіями на краще

17 листопада сільгоспвиробники України відзначали своє професійне свято. Напередодні, 16 листопада вітання, на свою честь приймали трудівники Мелітопольського району.  

зустрВ 2013 врожай був більше, ніж рік тому

У святковий день сільгоспвиробники району поділилися своїми набутками та турботами. Загалом в  2013 році аграріями району вдалося зібрати на 16 %  більше врожаю, ніж минулого року. За словами голови Мелітопольської райдержадміністрації Євгена Любцова, лідерами зернозбиральної кампанії стали ТОВ «Фрідом Фарм Терра» під керівництвом Олександра Перцевого, середня врожайність зернових на полях підприємства склала 49 центнерів з гектару та ТОВ «Енергія — 2000», яке очолює Микола Бандура з врожайністю більше 50 центнер з гектару.зустр3

Аграрії зазначили, що 2013-й у порівняні з 2012-м більш вдалий для їх господарств, але все ж хотілося б кращих показників. Директор приватного підприємства «Тера ВОМ» Сергій Зінченко розповів, що на його підприємстві врожайність пшениці склала 28ц/га, також був непоганий врожай ячменю. В ТОВ агрофірмі «Україна» середня врожайність 25ц/га. Та всі аграрії єдині в одному — ціни на сільгосппродукцію повинні бути вищими.

Аграрії сподіваються  на допомогу держави

Також більшість керівників сільгосппідприємств району висловили думку, що для розвитку сільськогосподарської галузі необхідно відновити зрошення земель. Але за їх словами, для підприємств це непід’ємні кошти, тому у цьому напрямку необхідна підтримка держави.

«Минулого року у склад нашої фірми увійшло підприємство «Магістраль-Сервіс». Коли я став його директором, зрошувалося лише 150 га, наразі ми збільшили поливні площі до 300 га… Це великі затрати — одна дощова машина коштує близько 80 тисяч євро», — розповідає директор ТОВ «Фрідом Фарм Терра» та ТОВ «Магістраль-Сервіс» Олександр Перцевий. Погоджуються з ним й інші: «Ми, як підприємство, не потягнемо такі витрати, нам потрібна допомога держави. Якщо буде допомога хоча б у вигляді кредитів в межах 5-6%, тоді можна відновлювати зрошення… Не зайвою буде і компенсація на електроенергію, яка витрачається на полив», — підкреслює директор ПП «Тера ВОМ» Сергій Зінченко. Директор ТОВ АФ «Україна» Віктор Барцал додав, що тваринницька галузь також потребує значних витрат. На його думку, щоб відродити тваринництво необхідно відбудувати наново ферми та бути впевненим, що хоча б років 10 в оренді буде земля, на якій вирощуватиметься корм для худоби.зустр2

І хоча труднощів в роботі сільгоспвиробників вистачає, вони покладають надії на краще і бажають один одному гарних врожаїв. Слід зазначити, що аграрії також сподіваються на порозуміння з збоку влади, і для цього є підстави. Віктор Барцал зазначив, що під час урочистостей в Києві з нагоди Дня працівників сільського господарства Президент України акцентував увагу присутніх на відродженні зрошення на півдні України, тому сільгоспвиробники покладають надії на позитивні зрушення у вирішенні цього питання з боку держави.

Сільгоспвиробники — основа розвитку району

Голова районного комітету профспілки працівників агропромислового комплексу Володимир Авраменко розповів, що цього року під час збору врожаю не було зафіксовано травматизму серед сільгосппрацівників. На його думку, це спільна заслуга органів, які контролюють безпеку праці на підприємстві, та районного управління агропромислового розвитку та керівників підприємств.

Директор СБК «Дружба», голова аграрного союзу Мелітопольського району Василь Масалабов зазначив, що аграрний союз України — це організація, яка надає конкретні поради всім аграріям, і порадив колегам у разі необхідності звертатися за консультаціями.

Під час урочистої частини свята голова Мелітопольської райдержадміністрації Євген Любцов підкреслив, що без сільгоспвиробників неможливо уявити життя району: «Соціальна відповідальність наших людей, керівників сільгосппідприємств —  це одна з основ життя району. Ми чудово розуміємо, що без їх допомоги, без тісного зв’язку влади та сільгосптоваровиробників дуже важко зробити щось позитивне… Я сподіваюсь, що ті позитивні починання, які закладені цього року, стануть фундаментом подальшого розвитку. Всі ми повинні розуміти, що благополуччя наших сіл, наших родин залежить тільки від нашої спільної кропіткої роботи», — підкреслив він. Нагадаємо, що цього року всі аграрії району взяли активну участь у реконструкції меморіалу на місці прориву німецької лінії оборони «Вотан».

До теплих слів на адресу присутніх приєднався голова Мелітопольської районної ради Юрій Єсипенко. Він наголосив, що справжньою гордістю району є саме його трудівники, побажав всім аграріям успіхів у роботі, гарних врожаїв та гідних цін на їх продукцію.

Від імені народного депутата України Євгена Балицького аграріїв привітала його консультант-помічник Ніна Єфіменко та вручила подяки від народного обранця.

Кращі працівники сільгосппідприємств району отримали районні, обласні та державні нагороди. Зокрема, директор СБК «Дружба» Василь Масалабов нагороджений почесною грамотою Міністерства аграрної політики та продовольства України, директор ПП «Могучий» Микола Кишко нагороджений подякою Міністерства аграрної політики та продовольства України, директору ПП «Тера ВОМ» Сергію Зінченко вручено орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеню.