image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Навчання сільських голів

13:41 21.11.2013

Гострі питання орендної плати за землю та взаємодії органів місцевого самоврядування з районом електромереж обговорили під час чергового навчання сільські голови Мелітопольського району. 

навчДо представників податкової інспекції у сільських голів накопичилось чимало питань. Зокрема, про засоби стягнення з несумлінних підприємців податків. Особливо присутніх цікавило, чому податкова не реагує на підприємців, які не подають декларації про прибутки. Завідуюча сектором адміністрування майнових податків Мелітопольської податкової інспекції Тетяна Ценсовська повідомила, що до таких порушників вони можуть хіба що застосувати штраф у розмірі 170 гривень.навч2

Проте не здані вчасно декларації — не єдина претензія до податкової служби від сільських голів. Так, нарікання стосувалися списків мешканців сільських рад, які складаються щорічно для земельного каталогу. Щороку сільські голови вносять корективи в ці списки (у зв’язку зі смертю, переїздами та іншими обставинами), проте у підсумку виправлення так і не вносяться до земельного каталогу. Представники податкової запевнили, що в каталогах врешті буде наведений лад.

навч3Також від сільських голів поступила пропозиція написати колективного листа нардепу нашого округу, де викласти своє невдоволення підходом до збору податків. А саме тим, що підприємці можуть обробляти землі на території нашого району, а сплачувати податки в інших містах та районах, де у них офіційно зареєстрований бізнес.навч4

Загалом спілкування зі спеціалістами-податківцями продемонструвало, що у керівників сільських територій дуже багато питань, які потребують окремого зібрання. А також те, що податківці готові до співпраці.

Питання під напругою

Під час навчання сільським головам був представлений новий директор Мелітопольського району електромереж Олександр Савочкін. До енергослужби у присутніх також накопичилося багато питань, які озвучив голова райради Юрій Єсипенко.

Мова йшла про відключення в населених пунктах вуличного освітлення. Відключати села стали через заборгованість, яка, в свою чергу, виникла навіть не через небажання платити чи відсутність коштів на це, а через довгі затримки коштів державним казначейством.

Олександр Савочкін висловив розуміння ситуації, що склалася, проте пояснив, що його підприємство повинне отримувати розрахунок саме за ту кількість товару (в даному випадку — електроенергії), яку надали. В будь-якому разі він запевнив, що готовий до діалогу з керівниками місцевих органів самоврядування.