image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Державні акти мають юридичну силу

16:47 28.11.2013

Минулого тижня при голові Мелітопольської райдержадміністрації відбулося засідання за участю керівників служби юстиції, реєстраційної служби та державного агентства земельних ресурсів, а також керівників сільгосппідприємств та голів сільських та селищної рад.державни [1600x1200]

Нарада була ініційована Департаментом юстиції, під керівництвом якого наразі працює реєстраційна служба Мелітополя та Мелітопольського району. Причиною стало накопичення великої кількості договорів на оренду землі, які потрібно зареєструвати. Як розповів голова райдержадміністрації Євген Любцов, разом із запорізькими та мелітопольськими спеціалістами під час наради вдалося виробити механізм, за яким можна буде працювати оперативно та зареєструвати якомога більше договорів між пайщиками та сільгоспвиробниками.

— Технічно спеціалісти Мелітопольської міськрайонної реєстраційної служби за один робочий день встигають обробити лише 20 договорів. Проте в районі наразі накопичилося стільки договорів, необхідних для реєстрації, що зусиль усіх спеціалістів не вистачить. А, враховуючи, що вони виконують окрім реєстрації договорів багато іншої роботи, ситуація складається дуже напружена, — пояснює Є. Любцов. — Тому під час наради нами спільно з обласними спеціалістами було прийняте рішення про створення спеціальної робочої групи, до якої увійдуть мелітопольські та запорізькі фахівці. Ця група буде посилено працювати, поки не буде зареєстрована основна маса підготованих договорів.

Наразі йде робота з підрахунку точної кількості договорів, які чекають на реєстрацію. За приблизними підрахунками, їх не менше двох тисяч.

Спеціалісти державного агентства земресурсів та районне керівництво вкотре загострюють увагу на тому, що в залежності від нюансів документів час підготовки до реєстрації може бути різним.

— Проте, незалежно від того, якими є держакти — «червоними», «зеленими», «блакитними», з кадастровим номером чи без нього, — підкреслює Є. Любцов, — вони є правовстановлюючими документами. Тобто такими, які свідчать про право володаря документа на земельну ділянку. Незалежно від типу державного акта, він має юридичну силу. Проблеми можуть виникнути лише тоді, якщо володар ділянки захоче її, наприклад, продати або передати у спадщину. Тоді доведеться зареєструвати ділянку у відділку земельних ресурсів, отримати на нього кадастровий номер та проект або технічну документацію.

Реєстрація земельних договорів відповідно до діючого законодавства наразі повільна, адже в законах останнім часом багато змін. Проте спеціально створена робоча група буде працювати над пришвидшенням процесу.