image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В ЦРЛ запрацювала котельна на альтернативному паливі

11:07 05.12.2013

27 листопада в Мелітопольській центральній районній лікарні була відкрита нова котельна. Її особливість у тому, що вона працює  завдяки альтернативному паливі — пелетам з лушпиння соняшнику.в црл [1600x1200]

Нова котельня дозволить економити

Як розповів головний лікар Мелітопольської центральної районної лікарні Сергій Селевич,  до цього ЦРЛ опалювалась за рахунок котельної міської тепломережі, яка обслуговувала досить велику площу.

Сергій Селевич зазначив, що раніше не всі приміщення лікарні були однаково теплими, у найвіддаленіших будівлях температурний режим був достатнім, але не досить комфортним. Для збереження тепла доводилося докладати чимало зусиль.

Слід зазначити, котельня запрацювала ще з початку опалювального сезону, і результати її роботи вже приємно вразили персонал та керівництво лікарні. «При наявних контрольних цифрах, за перший місяць на сумі 55 тисяч економія коштів складає 10% від цієї суми… Якщо помножити це на витрати під час всього опалювального сезону, планується зекономити до 100 тисяч гривень, заощадження будуть витрачені на укріплення матеріально-технічної бази лікарні», — поділився Сергій Селевич.

Всі роботи з встановлення котельної були виконані за рахунок інвесторів, ТОВ «Візард Груп». Керівник товариства Іван Федоров розповів, що мінімальна економія для районного бюджету складе 8% коштів, але можливі більші показники. Він також підкреслив, що через раннє похолодання котельна була побудована у скорочені строки, але це не вплинуло на якість її роботи. Під час спілкування із обласним та районним керівництвом інвестори розповіли, що зацікавлені в приведенні до ладу всієї опалювальної системи лікарні: «Цього року ми вже замінили труби в одному крилі, система опалення лікарні розбалансована. І ми будемо намагатися з часом довести її до ладу…».

Перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації Віктор Ємельяненко, який приїхав на запуск котельної, зазначив, що в Запорізькому регіоні діє 31 котельна на пелетному паливі. За дев’ять місяців їх роботи зекономлено 17% природного газу. За словами обласного очільника, котельні на альтернативному паливі працюють в основному у сільських районах. Передовиками в цій галузі є Оріхівський, Пологівський, Гуляй-пільський, Новомиколаївський, Приазовський та Приморський райони.

Розвиток і удосконалення медичної сфери                  

В свою чергу голова Мелітопольської райдержадміністрації Євген Любцов зазначив, що вся медична сфера району постійно удосконалюється. Так, на початку 2013 року була відкрита нова амбулаторія в с. Костянтинівка, потім відкрито ще дві, відремонтовано амбулаторію с. Терпіння, у рамках реформування збережено два терапевтичних відділення у Терпінні та Костянтинівці. Голова Мелітопольської районної ради Юрій Єсипенко розповів, що центральна районна лікарня також постійно оновлюється, приділяється велика увага поповненню її матеріально-технічної бази. За останній час в лікарні відремонтовано хірургічне відділення, операційний блок, отримано дуже необхідний кисневий концентратор, придбано установку для забезпечення безперебійного електропостачання.

Євген Любцов висловив вдячність обласному керівництву за підтримку всіх починань з розвитку медичної галузі району: «Дякую обласному керівництву і, зокрема, голові облдержадміністрації Олександру Пеклушенку, який приділяє багато уваги розвитку медицини на території області. Дякую за те, що ми отримали кисневий концентратор, на який з обласного бюджету виділено більше 700 тисяч гривень».

Віктор Ємельяненко зазначив, що котельна ЦРЛ — унікальна для Мелітопольського краю і є прикладом сучасної опалювальної системи, яка працює з мінімальним залученням людей. Однією з переваг нової опалювальної установки є її екологічність.

Під час перебування у районі обласний очільник також схвально відгукнувся про роботу голови райдержадміністрації Євгена Любцова, який у листопаді минулого року був представлений як стажист на цю посаду: «Ми не стажиста представляли, це, скоріше, була умовна посада, тому що людина вже керувала районом і те, що він на якийсь період випав із управлінської обойми — це був недолік і обласної влади, і району. Тому спільними зусиллями ми зробили те, що повинні були. Він займає свою посаду, займає її відповідально. Це людина, яка знає район, його знають люди, він знає мету, до якої треба йти. І це тільки на користь розвитку району», — зазначив Віктор Ємельяненко.

Після урочистого відкриття районні та обласні керівники оглянули медичне оснащення лікарні і на власні очі впевнилися, що в закладі витримуються норми температурного режиму.