image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Концепція реформування самоврядування

11:17 05.12.2013

У Мелітопольському міськвиконкомі пройшли відкриті збори з головами квартальних вуличних комітетів. У ході зборів було проведено громадські слухання Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.концеп [1600x1200]

Як зазначив заступник міського голови Костянтин Горбачов, відкриваючи зібрання, активні представники громадськості є невід’ємною частиною органів місцевого самоврядування. Реформа, яку пропонує Координаційна рада при Президенті України, розглядає посилення ролі органів місцевої самоорганізації населення, до яких також належать і квартальні вуличні комітети.

В рамках реалізації завдання Президента України щодо обговорення на місцевому рівні Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, перед присутніми виступив депутат міськради, голова постійної депутатської бюджетної комісії Валерій Лябах.

Валерій Олексійович, зокрема, зупинився на питаннях економічної доцільності створення органів місцевого самоврядування на територіях, що об’єднують понад 3 тисячі жителів. При цьому, Концепцією пропонується вибирати в малих поселеннях старосту, який також увійде в єдиний орган самоврядування території.

Ще Концепція передбачає повернення практики виконавчих органів при районних та обласних радах, функції яких зараз виконують районні та обласні держадміністрації. Останнім пропонується залишити лише контролюючі функції в частині дотримання цільового використання бюджетних коштів та законності рішень місцевих народних обранців.

Валерій Лябах повідомив, що в ході обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні депутатським корпусом міськради, було винесено ряд пропозицій. Серед них: делегування повноважень органам місцевої самоорганізації населення. Головне завдання  Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні — створення ефективної системи управління на місцях, що враховує інтереси більшості без утиску інтересів меншості жителів території, — зазначив Валерій Лябах.

Також в ході зборів Валерій Лябах і Костянтин Горбачов відповіли на запитання громадськості.