image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Голови не задоволені роботою дільничних

11:22 23.01.2014

15 січня сільські та селищний голови району зібралися на перше в цьому році навчання. До порядку денного було внесено п’ять питань.голови [1600x1200]

Велику увагу на заході присутні приділили формуванню місцевих бюджетів. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталя Супрун розповіла, що з цього року підвищується розмір мінімальної заробітної плати, і це слід урахувати при розподіленні фінансування територій. Так, на перше січня мінімальна зарплатня складає 1218 грн., з першого липня — 1250 грн., з першого жовтня — 1301 грн.

Досить емоційно учасники навчання обговорювали взаємодію правоохоронних органів з головами сільських територій. Семенівський сільський голова Андрій Єрмоленко пред’явив чимало претензій начальнику міськрайвідділу міліції Сергію Логвиненку. Зокрема нарікання стосувалися роботи дільничного, який не проводить прийом громадян.

— Дільничний жодного разу не був на прийомі громадян, в книзі прийомів останній запис ще у 2011 році, — нарікає сільський голова. Також Андрій Єрмоленко поскаржився, що працівник дорожньо-патрульної служби заважав йому  затримати громадян, які незаконно викидали сміття на території Семенівської сільради.

— Я заблокував машину, щоб вона не могла виїхати, і попросив завантажити сміття у машину, в цей час викликав наряд міліції. Замість нього приїхав працівник ДПС, який нагрубив мені, сказав, що все добре і відпустив машину. Після цього, хвилин через десять приїхала міліція і склала протокол, — розповів Андрій Єрмоленко. Він попросив проконтролювати хід цієї справи та провести бесіду із працівником ДПС, який, за словами  голови, діяв незаконно.

Скаржилися сільські голови й на низьку розкриваність злочинів. Так, у тій же Семенівці не розкрито жодної крадіжки майна, яких накопичилося близько сорока, а у Фруктовому селяни страждають від обкрадання гаражів.

В свою чергу начальник міськрайвідділу міліції Сергій Логвиненко погодився, що у місцевих міліціонерів ставлення до своїх обов’язків бажає кращого і пообіцяв змінити ситуацію, але зазначив, що такі питання за один день не вирішуються і потребують часу. Також правоохоронець запевнив, що для співпраці із сільськими головами він відкритий і у разі потреби готовий надати допомогу.

Голова Мелітопольської райдержадміністрації Євген Любцов порадив сільським головам для запобігання крадіжкам провести роботу із приватними підприємцями, щоб вони на своїх об’єктах встановлювали відеоспостереження, це, на його думку, значно снизить ризик крадіжок.

Ще одним питанням порядку денного стали зміни в податковому законодавстві. Про них присутнім доповіла головний податковий інспектор Мелітопольської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів України Євгенія Злобіна. Зокрема вона розповіла, що з 2014 року відмінено свідоцтво платників податку на додану вартість, але ставка податку не змінена і складає 20%. З поточного року зменшена ставка податку на прибуток з 21% до 18 %., в 2015 її планується знизити до 17%.

На завершення навчання перед присутніми виступив начальник міськрайонного управління юстиції Валерій Сорока, який порадив сільським головам більш ретельно проглянути закон «Про місцеве самоврядування» в останній редакції. В разі виникнення проблемних питань він запевнив, що спеціалісти управління охоче нададуть консультації місцевим очільникам.