image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Безвідповідальних опікунів можуть звільнити від обов’язків

17 січня відбулося чергове засідання комісії  райдержадміністрації з питань захисту прав дитини.безвидповидальнисть [1600x1200]

Очолив засідання голова Мелітопольської райдержадміністрації Євген Любцов.

До порядку денного було внесено п’ять питань. Серед них два щодо доцільності звільнення від повноважень опікунів.

В одному з випадків до служби у справах дітей надійшла скарга з с. Костянтинівка про побиття дитини опікуном. З метою перевірки цього факту до сім’ї негайно виїхали спеціалісти служби у справах дітей райдержадміністрації.

— Факт побиття дитини не підтвердився, але виявилося, що умови, в яких проживає дитина, були неприпустимими, тому хлопчика відразу направили до Мирненського притулку, — розповіла начальник районної служби у справах дітей Оксана Пінчук.

За словами спеціалістів, опікуну вже неодноразово давали час зробити умови проживання дитини більш комфортними.

— Скільки не приїжджаємо,  будинок не побілений, не пофарбований. Дитина взимку ходить у кросівках, це недопустимо, — зазначила фахівець з соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентина Лукіна.

З опікуном неодноразово проводились профілактичні бесіди, але результатів вони не дали. Зважаючи на невідповідні умови проживання дитини, члени комісії рекомендували  опікунській раді с. Костянтинівка прийняти рішення про звільнення опікуна від цих повноважень. У другому випадку з опікуном проведена профілактична бесіда. Також на комісії розглянули два питання щодо звільнення громадян від опікунства згідно з їхніми  заявами та був затверджений план роботи комісії на поточний рік.