image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Сівба у кредит

12:21 20.02.2014

Про це розповів начальник районного управління агропромислового розвитку Михайло Данченко 12 лютого на нараді, присвяченій підготовці  до весняно-польових робіт. Очолив захід голова Мелітопольської райдержадміністрації Євген Любцов.сивба [1600x1200]

— З кожним днем дорожчають мінеральні добрива, засоби захисту рослин, запасні  частини. Для проведення комплексу весняно-польових робіт в районі необхідно від 65 до 70 мільйонів гривень. У нас кошти сільгосппідприємств складають 30 мільйонів, решта — це кошти банків та комерційних структур, — зазначив Михайло Данченко. — Така ситуація склалася через дворічну посуху на території Мелітопольщини, саме це вплинуло на нестачу обігових коштів в підприємствах.

Також учасники заходу обговорили стан посівів озимини. На щастя, різкі коливання температури цієї зими не завдали шкоди сходам, і температура біля вузла кущіння не досягла критичної позначки. Таким чином, з 31 665 гектарів озимих культур 95% перебувають у доброму та задовільному стані. З них 8219 гектарів у доброму стані, 21830 гектарів — у задовільному, 1616 гектарів — це слабкі посіви. За словами Михайла Данченка, подальша доля врожаю озимини 2014 року залежить від сприятливих погодних умов.

Наразі сільгосппідприємства активно запасаються добривами, щоб підживити сходи. Станом на 12 лютого в районі придбано 2700 тонн мінеральних та 2500 азотних добрив.

Весною поточного року планується посіяти 34,8 тисячі ярових культур: 8,8 тисячі ранніх зернових, 16,7 соняшнику. Забезпеченість підприємств яровими культурами складає 70%. Сільгосптехніка районних аграріїв майже на 100% готова до виїзду у поле. Підбиваючи підсумки наради, голова райдержадміністрації Євген Любцов закликав аграріїв докласти максимум зусиль для отримання гарних врожаїв і висловив надію, що погодні умови цьому сприятимуть.