image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Виконати бюджет немає можливості

10:47 27.02.2014

Минулого тижня районні парламентарі провели одразу дві сесії. Першу, позачергову, вимушені були скликати через сумнозвісні події в Києві. Другу, чергову, — аби прийняти ряд питань, серед яких — традиційні бюджетні.  Обидві сесії виявилися емоційними та важкими.

Під час позачергової сесії голова районної ради Юрій Єсипенко зачитав звернення, яке районні депутати вирішили надіслати Президенту України. Зокрема, у зверненні йшлося про те, що депутати засуджують будь-які дії, що призводять до людських жертв, і закликають Гаранта негайно застосувати усіх можливих дій для урегулювання критичної ситуації.  На жаль, вже кількома днями потому виявилося, що звернення не знайшло адресата.виконати [1600x1200]

Завершували чергову сесію депутати так саме, як і розпочинали наступного дня чергову — з хвилини мовчання за  загиблими під час київських подій.

Позитивний звіт

Здебільшого ж сесія була присвячена звіту голови Мелітопольської райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за минулий рік. Євген Любцов зазначив, що по всіх галузях минулого року район отримав позитивні зрушення. Зокрема, спостерігалося пожвавлення у промисловості, у сільському господарстві обсяг валової продукції збільшився у порівнянні з 2012 роком на 11%. Євген Любцов подякував сільгоспвиробникам, які минулого року, хоча той був досить важким, змогли закласти базу під новий врожай.

У звіті голова адміністрації також торкнувся таких галузей, як соціальний захист населення, пенсійне забезпечення, культура. Розповідаючи про освітню галузь, він подякував усім районним службам та управлінням за підтримку сільських шкіл.

Оберт на 180 градусів

Торкнувшись медичної галузі, Євген Любцов вкотре звернув увагу на те, що реформування медицини в районі відбувалося довго та важко, проте без фінансових та кадрових втрат.

Наразі вже відомо, що Верховна Рада відмінила цю реформу. Чи призведе до фінансових втрат зворотній процес? Чи загрожує це скороченням працівникам нових, спеціально створених підприємств? Як взагалі такі масштабні зміни вплинуть на медичне обслуговування мешканців району? Поки питань виникає дуже багато, і найближчим часом ми спробуємо отримати компетентні відповіді на них, аби донести інформацію читачам.

Чи буде наступний звіт позитивним?

Голова адміністрації зазначив, що минулого року вдалося виконати переважно всі місцеві бюджети. Так, недовиконаними лишилися районний бюджет — на 1,2%, бюджет Новгородківської сільради — на 1,8% та Полянівської сільської ради — на 1,7%. Начальник районного фінуправління Наталя Супрун зауважила, що основними причинами невиконання бюджетів є скорочення робочої сили по району, скорочення найманих працівників, а також реформування системи охорони здоров’я, через яку бригади «швидкої» стали фінансуватися з облбюджету і спрямовувати податки туди ж.

Депутати районної ради прийняли звіт голови райдержадміністрації, так само, як і  звіт про виконання бюджету. Зокрема, вони затвердили розподіл вільних залишків у сумі 1 мільйон 798 тисяч гривень. Левова частка суми піде на погашення кредиторської заборгованості, що є в районі. Також певні кошти підуть на забезпечення районних програм, які не змогли профінансувати у повному обсязі при затвердженні бюджету.

Наразі фінансовий стан району не дає приводів для оптимізму. Обсяг районної скарбниці набагато скромніший за потреби. Економіка країни у глухому куті, тому сподіватися на допомогу з держбюджету немає підстав. Казначейство майже не проводить розрахунків. Змінити ситуацію — не в компетенції районної влади.  Тому поки в країні вирують пристрасті та робляться невпевнені спроби повернутися до нормальної життєдіяльності, Мелітопольщина застигла у болісному очікуванні.