image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Ситуація зі сказом в районі є критичною

10:50 27.02.2014

Протидія спалахам африканської чуми свиней, сибірської виразки та сказу свійських тварин — ці теми зібрали 25 лютого членів районної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Начальник управління ветеринарної медицини в Мелітопольському районі Ірина Грибіненко розповіла, що найближча територія із зафіксованою африканською чумою свиней — Луганська область. Там хвороба спалахнула після організації відстрілу диких кабанів. До відстрілу через брак людей залучили мисливців з сусідніх районів. Один з них взяв м’ясо вбитої тварини додому, де він тримав 30 голів кабанів. Спалах вдалося погасити лише шляхом повного знищення поголів’я.

Приводу для вакцинації немає?

В Мелітопольському районі африканка поки не зафіксована. Проте ми маємо дуже тісні контакти як з Луганською, так і з сусідніми до неї областями. Тому підвищена обережність наразі не буде зайвою. Особливо при завезенні з тих регіонів тварин та м’ясної продукції. Найкращий запобіжний захід проти африканської чуми — це вакцинація від чуми класичної. З препаратами в районі проблем немає. Проблема в небажанні підприємств повідомляти про випадки хвороб та загибелі худоби.

— Я розумію, що результативність та ефективність роботи тваринницьких підприємств — перш за все. Проте замовчування фактів хвороби чи загибелі худоби є дуже небезпечним, — підкреслила І. Грибіненко. — Нам потрібні реальні факти, аби вчасно виявити, звідки пішла хвороба, та застосувати відповідні заходи, не допустити розповсюдження.

Для прикладу Ірина Грибіненко навела факт нещодавнього спалаху хвороби у Приморську. Це сталося на приватному подвір’ї, проте господар тварин не став зволікати та звернувся до ветеринарної служби. Розповсюдженню хвороби вдалося вчасно запобігти. В іншому випадку приблизно за два тижні захворювання охопило б усі сусідні райони, включно із Мелітопольським.

Боротьба із виразкою — в найближчих планах

Також тривають профілактичні заходи з протидії сибірській виразці, яка два роки тому була зареєстрована на території Вознесенської сільради. Згідно з правилами, усі тварини на цій території протягом п’яти наступних років, двічі на рік мають бути вакциновані. Ветеринари заручилися підтримкою сільського голови Ольги Гарабажиу у справі інформування населення та проханні показувати реальну чисельність тварин на подвір’ї.

Таких саме відомостей ветеринари чекають від усіх інших сільських та селищної рад району. Якщо вакцинація у Вознесенці має бути проведена з 1 по 7 березня, то усі інші населені пункти вона очікує у квітні. А для цього потрібно зібрати дані щодо кількості поголів’я — для вірного розрахунку кількості вакцини, бензину, робочих бригад.

Сказ не здає позицій

Окремо члени комісії торкнулися теми сказу свійських тварин. Ірина Грибіненко назвала ситуацію критичною. Минулого року на території Запорізької області був зафіксований 141 випадок, а в районі 66 випадків укусів тваринами. За підсумками проведених експертиз, на Мелітопольщині вісім територій були визнані небезпечними. Це території Мордвинівки, Терпіння, Новгородківки, Свободного, Малого Утлюга, Терпіннівської сільради, Мирненської селищної ради та територія мисливських угідь Новомиколаївської сільради.

Ветеринари вкотре звертаються до населення з проханням не перешкоджати безкоштовній вакцинації свійських тварин від сказу, яку невдовзі знов будуть проводити.