image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Свято метеорологів

15:00 26.03.2014

23 березня відзначається Всесвітній метеорологічний день, який проводиться під егідою ООН. З цього приводу ми завітали до Мелітопольського відділу Державної гідрометеорологічної служби. Про специфіку роботи нашої метеостанції розповіла її начальник Валентина Жулінська.свято [1600x1200]

«Метеостанція була організована у 1926 році в районі залізничного вокзалу, а з 1965 року вона постійно перебуває на території дослідної станції. Вона працює по програмі другого розряду, тобто веде цілодобово спостереження за основними метеоелементами. Штат наш нараховує сім співробітників», — розповіла начальник метеостанції.

Валентина Жулінська відзначила, що робота метеоролога не дає засумувати, адже кожен день насичений цікавими подіями. За словами начальника метеостанції, жителі міста активно телефонують до їх установи та задають питання, далеко не завжди пов’язані з погодою нашого краю.

«Дуже багато дзвінків. Телефон нашої станції сміливо можна назвати «телефоном довіри». Дзвонять з різноманітними питаннями та проханнями. Наприклад, просять розбудити вночі, або, коли довго немає дощу, питають, коли він піде…», — з усмішкою розповідає жінка.

Начальниця метеостанції скористалася можливістю та привітала своїх колег з професійним святом: «Хочеться привітати всіх метеорологів з професійним святом та побажати міцного здоров’я, відмінних оцінок їх роботи, благополуччя, миру та гарної погоди».

Мелітопольська метеостанція співпрацює із Всесвітньою метеорологічною організацією, яка займається питаннями погоди, клімату та водних ресурсів. Країни, що входять до її складу, плідно співпрацюють та обмінюються даними, що дозволяє точніше прогнозувати зміну погоди та завчасно попереджувати про небезпечні метеорологічні явища.