image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Стартує зрошувальний сезон

13:54 02.04.2014

31 березня відбулася нарада щодо початку поливу на зрошуваних землях сільгосппідприємств району. Участь в ній взяли районне керівництво, керівники управління Головного Каховського магістрального каналу та Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства. стартуэ2 [Разрешение рабочего стола]

Голова Мелітопольської райдержадміністрації Євген Любцов зазначив, що цього року через низьку вологість ґрунту поливний сезон доведеться розпочати раніше, ніж у попередні роки.

— Наразі ситуація із вологою не просто напружена, а критична: соняшник необхідно сіяти при вологості 100 мм в метровому шарі ґрунту, а на даний час вологість по району складає 60-80 мм,  — наголосив він.

стартуэ [Разрешение рабочего стола]Магістральні канали вже наповнюють водою, але  сільгосптоваровиробники зможуть розпочати зрошення лише після підписання договорів з управлінням Головного Каховського магістрального каналу та Мелітопольським міжрайонним управлінням водного господарства. Начальник міжрайонного управління Микола Сліпкань наголосив, що угоди будуть підписані, щойно аграрії нададуть всі необхідні документи, перелік яких вони отримали від спеціалістів водного господарства. Зокрема, розпочати зрошення неможливо без довідки Запорізької гідрогеологомеліоративної експедиції, яка визначає, чи можна поливати конкретну земельну ділянку.

Наразі в водних господарствах фінансова ситуація досить складна, їх платіжні доручення не пропускає казначейство. Про це повідомив начальник управління Головного Каховського магістрального каналу Юрій Ващенко. Він розповів, що на рахунку управління є гроші, але жодних виплат не проводиться. Також керівник управління наголосив, що в усі владні інстанції були надіслані листи з проханням вирішити проблему. В такій ситуації зрошувальний сезон у 2014 році опинився під загрозою, бо водні господарства не могли проводити виплати та підготувати системи водопостачання. Але у тісній співпраці із сільгоспвиробниками все ж вдалося провести поточні ремонтні роботи зрошувальної системи. Під час наради Євген Любцов зазначив, що полив сільгоспкультур є запорукою врожаю у нашій місцевості, а тому сільгоспвиробникам та управлінню водного господарства слід активно співпрацювати.

Підсумком наради стало підписання угоди між аграріями та управлінням Головного Каховського магістрального каналу на постачання води для проведення поливу сільськогосподарських культур.