image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Фінансові питання — на першому місці

15:10 16.04.2014

9 квітня відбулося чергове навчання сільських та селищного голів. До плану заходу увійшло сім питань. Та найбільше уваги присутні приділили збалансуванню місцевих бюджетів.финансова

27 березня був затверджений закон України про уточнення державного бюджету. Після цього прибутки та видатки районних та сільських бюджетів істотно скоротилися. Про це повідомила начальник районного фінансового управління Наталя Супрун. Як наслідок, будуть скорочені прибутки та видатки у всіх галузях району. Видатки на місцеві органи самоврядування зменшаться на 124 тисячі гривень, на 500,8 тисяч гривень скоротять видатки по сільських радах, по культурі зменшення складе 100 тисяч, на спорт — 41,2 тисячі. Найбільшу «економію» вводять в галузі освіти — 2 мільйони 620 тисяч гривень та соціального захисту — 710,1 тисячі гривень. Що ж до соцзахисту, то там планують скорочення молодіжних програм, виплат по терцентру та соціальній роботі. Також змінена сума дотацій. З запланованих раніше майже 84 мільйонів гривень район отримає трохи більше 82 мільйонів. Таким чином, сума дотацій зменшується на 1 мільйон 819,1 тисячі гривень.

Підвищення зарплатні працівникам бюджетної сфери поки що заморожується. Наталя Супрун зазначила, що в багатьох сільрадах в розрахунках річного бюджету зафіксовано дефіцит зарплатні. Для збалансування місцевих бюджетів розроблено відповідне розпорядження в райдержадміністрації. Наталя Супрун зазначила, що вони дублюють те, що прописано в бюджетному кодексі. Зокрема, згідно розпорядженням, виплати з зарплатні повинні проводитись у повному обсязі. А от про заповнення вакантних місць та збільшення штатної чисельності доведеться забути. Також начальник районного фінансового управління наголосила на необхідності раціонального розподілу коштів.

— Є декілька сільських рад, у яких у повному обсязі забезпечена зарплатня управлінському апарату зі всіма надбавками, а, натомість, соціальна сфера не забезпечена на багато місяців, — зауважила Наталя Супрун.

Під час навчання присутні обговорили хід підготовки до проведення позачергових виборів Президента та зміни в законодавстві щодо єдиної системи цивільного захисту. Також були заслухані представники різних установ та організацій, які запропонували сільським головам співпрацю в питанні розвитку територій.