image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Тиждень хорової музики

14:56 14.05.2014

На початку травня в Мелітопольському училищі культури пройшов тиждень хорової музики, який підготували і провели студенти та викладачі предметно-циклової комісії диригентсько-хорових та музично-теоретичних дисциплін.

Радіогазета до 140-річниці із дня народження видатного російського композитора Миколи Андрійовича Римського-Корсакова, яку підготували члени гуртка «Любителі класичної музики», ознайомила студентів з життєвим шляхом та творчим доробком відомого російського класика, педагога, диригента, громадського діяча, музичного критика; автора 15 опер, 3 симфоній, симфонічних картин, камерно-інструментальної музики. У своїх творах композитор використовував справжні зразки музичного фольклору й органічно обробляв пісенні інтонації у власних мелодіях.тиждень

Показати знання з музично-теоретичних дисциплін змогли студенти ІІ-ІІІ курсів хорового, народного та духового відділень в інтелектуальній грі «Брейн-ринг», яку організувала та провела викладач-методист Сергєєва Т.А. Місця переможців розподілились так: ІІІ місце — у команди «Камертон» студентів ІІ курсу хорового відділення, ІІ місце — у команди «Гармонія» студентів ІІІ курсу хорового відділення, переможне І місце посіла команда «Алегро» студентів ІІІ курсу духового відділення.

Позмагатися у виконанні українських народних пісень випала нагода студентам ІІ курсу режисерського відділення. Хлопці та дівчата опановували складне мистецтво солоспіву протягом року, тому із задоволенням демонстрували вокальні навички. Звучали всім знайомі запальні «Козацькому роду нема переводу»,  «Чумарочка», журливі

«Та туман яром котиться»,  «Ой летіла зозуленька» та інші. Компетентне журі розподілило призові місця так: І місце у Вількановського Дмитра та Теплик Катерини, ІІ місце посів Зємляной Ярослав, ІІІ місце присудили Михайловій Катерині.

Проявити спеціалізовано-професійні здібності у мистецтві диригування змогли студенти ІІ-ІІІ курсів хорового відділення у конкурсі диригентів «Кращий за фахом». За умовами конкурсу, майбутні керівники аматорських хорових колективів диригували два різнохарактерних твори, грали партитуру твору без супроводу на фортепіано, співали хорові партії, відповідали на запитання членів журі. Були представлені твори українських, зарубіжних, російських композиторів, обробки українських народних пісень. За результатами змагання І місце у Момот Яни та Мудрик Ілони, ІІ місце – Завойська Альона та Чижова Катерина, ІІІ місце – Долова Тетяна та Семенова Ірина.

Доброю традицією стало проведення сольних концертів студентів-хоровиків з предмету «Постановка голосу». Цього року порадували прихильників вокальної музики студенти IV курсу викладачів Чубенка П.В., Дідух С.С. Звучали романси, авторські твори зарубіжних, українських композиторів, арії з опер, обробки українських народних пісень.

Заключним акордом тижня предметно-циклової комісії диригентсько-хорових та музично-теоретичних дисциплін став концерт-реквієм на Братському кладовищі, присвячений пам’яті героїв Великої Вітчизняної війни.

Юніта Юдіна, голова ПЦК диригентсько-хорових  та музично-теоретичних дисциплін  Мелітопольського училища культури.