image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Новенці невтомно працюють над благоустроєм

14:48 28.05.2014

На території Новенської сільської ради весь час триває робота з благоустрою сіл. Наразі селяни активно борються із бур’янами, які завдають людям чимало клопоту.Новенци

Новенський сільський голова Валентин Бутенко розповів, що цьогорічна весна порадувала всіх дощами, але разом із городиною та зерновими невпинно росте трава, яка спричиняє алергії та псує зовнішній вигляд сіл.

Загалом в населених пунктах Новенської сільради до ладу треба привести близько 12 гектарів землі. Валентин Бутенко розповів, що боротьбу із розростанням трави полегшує сучасна техніка — мотокоса, яку сільрада отримала у подарунок від народного депутата України Євгена Балицького.

Окрім боротьби з бур’яном, в селі Нове приділяють велику увагу благоустрою всієї території населеного пункту і, зокрема, дошкільного навчального закладу.

— Наразі біля дитсадка нам потрібно прокласти 800 метрів бордюру, щоб зберегти зелені насадження, навесні в дитячій установі ми висадили 10 смерек, — поділився Валентин Бутенко.

Не залишаються осторонь благоустрою всі мешканці села, кожен прагне зробити свій внесок, щоб село було чистішим та квітучим, охоче долучається до цієї роботи молодь. Але подекуди зусилля з благоустрою сіл Новенської сільради зводяться нанівець. Виною цьому є сусідство із міським полігоном побутових відходів. Мешканці сіл не встигають збирати поліетиленові пакети, які розлітаються  їхніми населеними пунктами.

З минулого тижня після довгих років переговорів влада міста перейшла від обіцянок до діла і розпочала роботи з наведення ладу на сміттєзвалищі: сміття засипають піском, а незабаром планується загородити полігон парканом. Але для того, щоб очистити території лісосмуг та полів від целофанових пакетів, що розлітаються з полігону, доведеться організувати не один суботник.

Наразі такі заходи заплановано робити раз на місяць за участі мешканців міста.

Селяни, по сусідству з подвір’ями яких розташоване сміттєзвалище, вже зневірилися, що колись їх території перестануть засмічуватись поліетиленовими пакетами та іншим сміттям. Кажуть, що повірять, коли хоча б 30-40% роботи буде виконано.

Валентин Бутенко підкреслив, що вдячний міським очільникам: в. о. міського голови Сергію Міньку та його першому заступнику Олегу Бандуріну за знайдене порозуміння і висловив сподівання, що після створення огорожі навколо полігону побутових відходів села та поля навкруги стануть набагато чистішими.