image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Незабутня зустріч

До 75-річчя Запорізької області у територіальному центрі соціального обслуговування в  «Університеті третього віку» Мелітопольської міської ради був проведений дуже цікавий захід — лекція-концерт   на тему «Народнопісенні традиції Запорізького регіону».незабутня

У конкурсі брали участь викладач-методист Мелітопольського училища культури Тетяна Сергєєва, вокально-фольклорний ансамбль студентів 3 курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» та Народний фольклорний ансамбль «Веснянка» (с. Данило-Іванівка).

Студенти факультету «Народний фольклор» — учасники університету третього покоління, а їх більше п’ятдесяти,  ознайомились з основними народнопісенними традиціями Запорізького краю, які базуються на багатовікових історичних подіях. Слухачі почули, як зароджувалось Запорозьке козацтво, що означає слово тюркського походження «козак». Завдяки новітнім технологіям, вони побачили, який вигляд мала на карті Запорозька Січ у різні часи її існування.незабутня2

Відлуння цієї епохи історії нашого краю знайшли відображення в народній творчості, зокрема в пісенній. Козацькі пісні створюють окремий розділ в українському фольклорі, вони розповідають нащадкам про ті історичні події, які відбувались в Україні з XVI до середини XVIII століття, про побут козаків та лірику кохання.

Для  глядачів прозвучали героїчні, похідні, аутентичні, жартівливі та танцюваль             ні козацькі пісні у виконанні вже титулованого Народного фольклорного ансамблю «Веснянка» і студентської молоді, яка ще пізнає наш світ і є зв’язком з подальшими поколіннями.

Колективи дуже вдячні за теплий прийом усім організаторам університету, а також уважним доброзичливим слухачам за теплі оплески.

Сергєєва Т.А., викладач-методист Мелітопольського училища культури