image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Стань донором — подаруй надію!

Щорічно 14 червня в різних країнах світу відзначається Всесвітній день донора крові. Тема кампанії Всесвітнього дня донора крові 2014 року: «Безпечна кров для спасіння матерів».

Метою підготовки відповідних заходів є привернення уваги до важливості і необхідності добровільного і безоплатного давання крові як почесного обов’язку кожного громадянина, залучення до участі у донорському русі широкого кола громадян регіону, створення незнижувального запасу продуктів донорської крові в якості складової частини комплексного підходу з запобігання материнській смертності.

Служба крові у нашій державі є стратегічною складовою системи охорони здоров’я, вона безпосередньо впливає на рівень летальності. Компоненти і препарати, які виробляють з крові донорів — незамінні. Вони є важливим фактором національної безпеки та незалежності держави. Проблема донорства є однією з пріоритетних і ключових для вітчизняної охорони здоров’я.

Донорська кров відігравала велику роль на театрі бойових дій у Великій Вітчизняній війні, не втратила і не втратить свою роль і надалі, оскільки при будь-якій травмі, оперативних втручаннях, при ускладнених пологах виникає потреба в переливанні реципієнтам крові її компонентів.

Ситуація з кров’ю для вагітних складається досить часто. Особливо важко буває забезпечити донорськими тромбоцитами — клітинами крові, що зупиняють кровотечу.

Для залучення безкоштовних донорів у Мелітопольському районі затверджено розпорядження голови районної державної адміністрації «Про комплектування кадрів безоплатних донорів на 2013-2015 роки», метою якого є забезпечення лікувально-профілактичних закладів компонентами та препаратами донорської крові в обсягах, необхідних для надання своєчасної та якісної медичної допомоги населенню Мелітопольського району.

В поточному році за п’ять місяців проведено Дні залучення безоплатних донорів: Семенівської АЗПСМ — 67, Терпіннівської АЗПСМ — 35, Новомиколаївської АЗПСМ — 43, Новопилипівської АЗПСМ — 11.

До кінця 2014 року будуть проведені акції з безкоштовного донорства серед населення Новобогданівської, Костянтинівської, Астраханської, Новгородківської, Полянівської сільрад.

Хочеться висловити щиру подяку усім медичним працівникам, а особливо завідувачам амбулаторій загальної практики сімейної медицини, за сприяння добровільному безоплатному донорству крові (Скибчик А.О., Пирогову П.О., Сершеню Я.Й., Твердому М.І., Личко Д., Латишевій Ж., Біляковій Т., Петрій Л., Гавриченковій Л., Бойчук І. та іншим).

Питання залучення безкоштовних донорів стосується не тільки медичних працівників Мелітопольського району, це питання загальнодержавне і кожного громадянина України.

До організації та проведення Днів донора слід залучати голів сільських та селищних рад, керівників фермерських господарств, керівників державних комунальних підприємств.