image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Гармонізація особистості замість перевантаження

З 12 по 13 червня в Мелітопольському державному педагогічному університеті ім. Богдана Хмельницького проходила міжнародна науково-практична конференція на тему: «Гармонізація культурно-освітнього простору вищої школи».

гармонизация«Нам, як людям, які готують спеціалістів, особливо тих, хто буде працювати в школах та освітніх установах, ця тема дуже цікава. Сьогодні відбудеться розмова, яка, сподіваюсь, потім вийде у вигляді методичних посібників і допоможе майбутнім спеціалістам адаптувати роботу у цьому напрямку», — зазначив ректор МДПУ Валентин Молодиченко.

гармонизация2Конференція мала міжнародний характер, а її гостями стали більш ніж 170 науковців та вчених з України та країн ближнього зарубіжжя. Протягом цих днів вони ділитися досвідом та обговорювали цю актуальну для нашого часу тему.

«На сьогоднішній день, гармонізація особистості дуже важлива, оскільки в усіх напрямах діяльності людини — інформаційних, політичних, економічних, освітніх іде суттєве перевантаження на кожну людину», — відзначила одна із гостей конференції, доктор психологічних наук Національного авіаційного університету Любов Помиткіна.

За словами науковців, відсутність гармонії у житті людини може призвести до дисбалансу її суспільного життя, а також негативно позначитися на роботі.

«Гармонізація — це, перш за все, збалансоване об’єднання. Якщо ми маємо на увазі гармонізацію внутрішнього середовища людини, то оперуємо такими категоріями, як емоції, інтелект, почуття, воля тощо. Якщо один із цих компонентів домінує над іншими, може утворитися дисбаланс у життєдіяльності. Наприклад, якщо людина надто емоційна, то їй значно складніше займатися інтелектуальною діяльністю та приймати обґрунтовані рішення», — поділився своїм баченням поняття гармонізації завідуючий кафедрою психології та психології праці Київського національного університету    ім. Шевченка Едуард Помиткін.

В рамках конференції також пройшло засідання круглого столу науковців, а також були організовані тренінги, майстер-класи тощо. Матеріали, отримані за її підсумками, будуть опубліковані у «Науковому віснику» педагогічного університету, а також окремо у вигляді збірника доповідей.