image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Погода не сприяє збору врожаю

14:11 02.07.2014

Óáîðêà çåðíà íà ïîëÿõ ÐîññèèЦього року через погодні умови жнива в Мелітопольському районі стартували на два тижні раніше, ніж у минулі роки. Але через рясні дощі її строки перенесені.

Наразі жнива розпочаті в підприємствах, де посіяно озимий ячмінь. Цю культуру вже зібрано на площі 800 гектарів, що складає 52% від загальної площі посівів. Врожайність озимого ячменю коливається від 20 до 34 центнерів з гектара. Ціна на ячмінь варіюється від 1750 до 1850 гривень.

З 10 червня на території району кількість опадів різко зросла з 22 мм до 78 мм, тому збір врожаю довелося призупинити. На жаль, деяким культурам надмірна волога завдала неабиякої шкоди. За інформацією начальника районного управління агропромислового розвитку Михайла Данченка, найбільше від злив постраждав горох.

— Поля з горохом полягли, покриваються бур’янами, очікується розтріскування. Все це ускладнить його збирання, — констатував Михайло Данченко.

Поки що надмірна волога не завдала шкоди посівам озимої пшениці, а пізнім культурам така погода пішла тільки на користь.

Наразі аграрії сподіваються, що в районі встановиться суха погода і  вони зможуть без великих втрат зібрати врожай озимих культур 2014 року.