image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

У Відродженні продовжується боротьба за землю

IMG_5940 (Копировать1)Після того, як мешканці Відродження перекрили трасу Харків-Сімферополь, до них наприкінці минулого тижня завітав начальник управління Національної академії аграрних наук України Ігор Савченко.

Про те, що селяни матимуть змогу поспілкуватися з представниками Академії, повідомив голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мордик. Такі домовленості були досягнуті під час протесту мешканців Відродження 27 червня, і вже 3 липня зустріч відбулася.

Наприкінці минулого тижня до села Відродження Новобогданівської сільради приїхав начальник Управління Національної академії аграрних наук Ігор Савченко.

Під час спілкування з громадськістю Ігор Савченко заявив, що приїхав до села не вигороджувати керівника підприємства, а почути точку зору працівників підприємства та інших мешканців населеного пункту, ознайомитися з роботою господарства, після чого доповісти про реальну ситуацію своєму керівництву.

Також представник академії відповів на питання селян щодо розпаювання земель державного господарства.

— По деяких господарствах є велике бажання просто розпаювати їх, але на сьогодні немає такого механізму… Не можна просто взяти і якийсь шматок землі державного підприємства в Запорізькій чи Івано-Франківській області  розпаювати, — констатував він.

Така відповідь представника академії селян вкрай не задовольнила. Вони нарікали, що серед 127 державних господарств України вже є прецеденти розпаювання земель. На це Ігор Савченко розповів, що не все так просто і ті рішення про паювання визнані не дійсними, а керівники, які провели такі дії, покарані.

Присутній на зустрічі голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мордик зазначив, що паювання земель підприємства буде тільки на користь бюджетам сільради та району, але також підкреслив, що в країні не існує порядку розпаювання земель державних підприємств.

IMG_5977 (Копировать1)За словами представника Академії, в установі також не мають нічого проти розпаювання, але для втілення прагнень селян необхідно, щоб в силу вступив відповідний закон.

Під час гарячих дебатів мешканці села емоцій не стримували і висували чимало претензій виконуючому обов’язки директора державного підприємства Володимиру Журавльову.

— За час мого перебування на посаді головного бухгалтера підприємства змінилося дев’ять керівників. При них у нас ніхто не ставив питання про розпаювання. Тому що кожен з керівників починав свою діяльність зі створення умов  для роботи, створював робочі місця, — зазначила колишній головний бухгалтер Антоніна Лук’янова.

Нарікали селяни й на масове звільнення працівників новим керівником.

— Взяв і всіх, хто не вгодив, хто у чомусь заперечив, хто просто не сподобався, звільнив. Серед звільнених багато тих, у  кого троє і більше дітей, дружини в декреті, — нарікає на звільнення колишня працівниця ДП ДГ «Відродження» Євгенія Миронова.

У бік Володимира Журавльова лунало ще багато звинувачень з боку селян. Вони в один голос заявляли, що діяльність директора їх не задовольняє. Самому ж керівнику так і не дозволили відзвітувати, бо, за словами відродженців, вони йому вже давно не вірять.

Вислухавши  всі сторони конфлікту, представник Академії аграрних наук зазначив, що почуті факти доведе до Президента Академії. Після цього під час засідання Президії розглянуть доречність перебування Володимира Журавльова на посаді керівника ДП ДГ «Відродження». До речі, контракт із керівником було укладено до 9 липня поточного року.

В свою ж чергу селяни запевнили, що якщо проблеми, що їх турбують, не почнуть вирішуватись, то вони вирушать з протестом до Верховної Ради України.