image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Про загрозу СНІДу — доступно для школярів

На Мелітопольщині зареєстровано одинадцять ВІЛ-інфікованих дітей шкільного віку. Про це повідомили фахівці Мелітопольського центру СНІД, які брали участь у спільній програмі представників Корпусу Миру та Костянтинівського ліцею «Ерудит».

про загрозуНа базі навчального закладу розгорнувся літній табір «Free Kick». Загалом у проекті взяли участь 50 дітей із Костянтинівки. Протягом двох днів з дітьми працювали професійні тренери з Києва.

— Цей літній табір передбачає роботу з молоддю щодо вирішення такої нагальної проблеми, як поширення ВІЛ/СНІД на території України. Для цього ми запросили до участі у проекті представників всіх костянтинівських шкіл, — розповіла директор ліцею «Ерудит» Світлана Неліпа.

Тренінги із школярами проводилися в неформальній обстановці з використанням ігор, конкурсів, медіа-матеріалів та спортивних змагань. Тренери запевняють, що такий спосіб подачі інформації дозволяє легше донести її до дітей.

— Наша мета — зацікавити дітей, тому ми проводимо наші тренінги саме у такому стилі. Дітьми у будь-якому віці інформація у такому вигляді сприймається набагато краще, — зазначила тренер програми «Free Kick» Наталя Карпушева

За словами самих дітей, за час перебування у таборі вони весело провели час та дізналися багато нового про ВІЛ-інфекцію.

Під час роботи літнього табору в ліцеї діяв пункт з експрес-тестування на ВІЛ-інфікованість. Всі бажаючі мали змогу безкоштовно перевірити своє здоров’я.

Як зазначають співробітники Мелітопольського центру СНІД, проблема цього захворювання в Україні загострюється з кожним роком.

— З 2006 року в Україні домінує саме статевий спосіб передачі. Якщо раніше всі казали, що проблема ВІЛ/СНІД стосується тільки наркоманів, то зараз люди різного віку та статі інфікуються саме статевим шляхом, — зазначив психолог Мелітопольського центру Олександр Земський.

Після перебування у таборі «Free Kick» кожен школяр отримав сертифікат, який засвідчує проходження програми табору і проходження тренінгів щодо профілактики ВІЛ-інфекції.

Завершували дводенну програму табору спортивні змагання з розіграшем кубків та призів, а також святковий концерт за участю місцевих талантів.