image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Кримські татари консолідують зусилля

15:47 10.09.2014

6 вересня Мелітополь відвідав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Під час візиту він поспілкувався із кримськотатарськими товариствами Мелітополя, Новоолексіївки та Генічеська.

крымськиОсновною темою зустрічі стало повернення анексованого Криму до складу України. За словами Рефата Чубарова, внаслідок подій в Україні в березні 2014 року, коли півострів Крим був анексований Росією, кримські татари опинилися у досить складній ситуації. Тому для них важливо, щоб їх історична Батьківщина знову стала Україною.

— Всі наші дії спрямовані на те, щоб допомагати своїй державі якомога швидше відновити територіальну цілісність, як можна швидше повернути Крим до лона України, — наголосив лідер Меджлісу.

Наразі ця проблема ретельно вивчається експертами, але поки що є тільки припущення, як саме повернути Крим.

За словами Рефата Чубарова, незважаючи на те, що в даний момент влада анексованого Криму заборонила в’їзд кримськотатарським лідерам на територію півострова, вони підтримують зв’язок із побратимами. Та голова Меджлісу вважає, що за таку заборону теперішній владі Криму доведеться відповідати за законом.

На думку Рефата Чубарова, таке ставлення окупаційної влади є грубим порушенням елементарних прав людини, міжнародних стандартів щодо прав людини і має бути покарано.

Участь у зустрічі також взяв і директор обласного Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Влади-слав Мороко. Він закликав кримськотатарську спільноту тісно співпрацювати в рішенні своїх проблем з місцевою та обласною владою і зазначив, що саме така діяльність допоможе сконсолідувати зусилля у поверненні Криму.

Під час зустрічі Рефат Чубаров також зазначив, що кожен із представників кримськотатарського народу може звернутися до нього особисто, у разі їх пригнічення через національну приналежність.