image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Новий кардіограф і фотометр — сільським амбулаторіям

15:49 10.09.2014

2 вересня голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мордик відвідав Костянтинівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини, де поспілкувався з персоналом та вручив медичному закладу новий електрокардіограф. 

Насамперед, голова району відповів на питання медиків. Так, він підкреслив, що актуальною залишається проблема дефіциту коштів в медичній сфері. Бюджету вистачає тільки на захищені статті, а про додаткові витрати говорити і зовсім не доводиться. Також він проінформував, що в медичній галузі Мелітопольського району існує незабезпеченість наповнення фонду заробітної плати.

— Незабезпеченість фонду заробітної плати в Мелітопольському районі складає трохи більше 4 мільйонів гривень, в тому числі і в сфері охорони здоров’я. Така ситуація склалася не тільки в нашому районі, а й по всій Україні. І на це є об’єктивні причини, — проінформував Олександр Мордик.

Очільник району наголосив, що скорочення фінансування бюджетних установ вимушене і обумовлене об’єктивними обставинами та складною ситуацією в країні. Додаткових грошей із бюджету виділено не буде, тому потрібно використовувати внутрішні резерви та знаходити додаткові джерела доходів.

Після спілкування Олександр Мордик вручив медичному закладу подарунок — новий електрокардіограф. Співробітники Костянтинівської амбулаторії давно чекали на новий апарат. Той, що був у медичному закладі, вже давно вичерпав свій робочий ресурс. І костянтинівці залишилися без всебічного медичного огляду.

— Костянтинівська амбулаторія обслуговує населення чисельністю 16 тисяч чоловік. Потреба у новому апараті ЕКГ була вже давно. Щодня до нас на прийоми приходить близько 50 чоловік і кожному другому потрібно зробити електрокардіограму. Тепер у нас є цей апарат, і ми зможемо надавати допомогу тим, хто її потребує, — розповіла головний лікар Костянтинівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Галина Корольова.

Новий апарат було придбано на кошти фонду розвитку, які виділено на доукомплектування центру первинної медико-санітарної допомоги Мелітопольського району. Придбане обладнання було розподілене по медичних установах Мелітопольського району, згідно з отриманими заявками. Однак за рахунок цих коштів вдалося закупити лише невелику частку від необхідного. На завершення візиту Олександр Мордик подякував медикам за сумлінну працю та пообіцяв в разі нормального функціонування державного казначейства поступово оновлювати медичне обладнання.

В свою чергу з подібною місією 6 вересня голова Мелітопольської районної ради Юрій Єсипенко відвідав Семенівську сільську амбулаторію загальної практики сімейної медицини та презентував медичному закладу новий фотометр.

— Комплектування медичних установ району продовжується. Сьогодні я з радістю вручаю цей фотометр Семенівський амбулаторії. Сподіваюсь, нове медичне обладнання допоможе вилікувати не одну людину, — сказав Юрій Єсипенко персоналу амбулаторії.

Без цього апарату, який дозволяє проводить великий спектр аналізів, хворих доводилося відправляти до центральної районної лікарні. Тепер з його допомогою кожна медсестра сімейної медицини може взяти та перевірити необхідні аналізи протягом п’ятнадцяти хвилин.

Комплектування медичних закладів Мелітопольського району буде продовжено і надалі. На жаль, всі існуючі проблеми через дефіцит бюджету усунути неможливо. Однак Юрій Єсипенко пообіцяв у разі знаходження додаткових коштів регулярно оновлювати медичне обладнання.