image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Об’єдналися проти російської агресії

16:27 10.09.2014

4 вересня в Мелітополі відбувся мітинг за мир та єдину Україну. Захід відбувся в рамках акції «Кожен за своє місто. Разом за Україну».

обьедналисяЦього дня мелітопольці вщерть заполонили площу Перемоги. Вони були вдягнуті в одяг кольорів української національної символіки, усюди майоріли прапори України. Таким чином городяни і мешканці району підтримали такі ж мітинги у Бердянську, Запоріжжі, Маріуполі, Одесі, Харкові та Миколаєві.

Ці міста, як і Мелітополь, висловили свою позицію щодо вторгнення військ Російської Федерації до України. Їх мешканці чітко проголосили : «Путін геть!».

У натовпі виднілися плакати із однаковими написами, але українською та російською мовами. Наприклад, «Переможе Україна — Переможе Мелітополь» та «Победит Украина — Победит Мелитополь». Це вкотре довело, що в нашій країні російська мова ніколи не пригнічувалась та не пригнічується й по цей час.

Подія зібрала разом мелітопольців різних за віросповіданням, національністю, соціальним статусом та віком. Незважаючи на це, всі вони в один голос прославляли Україну та вимагали Путіна залишити в спокої свій рідний край.

Разом із городянами та лідерами різних політичних і громадських організацій до участі у заході приєднався секретар Мелітопольської міської ради, в.о. міського голови Сергій Мінько. Він запевнив, що міська влада разом із мелітопольцями докладе максимум зусиль для збереження миру в місті та закликав городян зберігати спокій.

— На сьогоднішній день хочу з впевненістю заявити, що депутатський корпус зробить все можливе для того, щоб на нашій території не пролилося жодної краплини… Я прошу вас не піддаватися паніці, але бути уважними, спільними зусиллями ми досягнемо наміченої мети, — наголосив він.

В свою чергу командир відділення зв’язку та інформації Мелітопольсько-Веселівського об’єднаного воєнного комісаріату Олексій Петров закликав мелітопольців залучатися до заходів з оборони міста.

— Я кожен день відповідаю на запитання: «А якщо війна дійде до Мелітополя, хто нас боронитиме?» . Кожен, озирніться, тут стоїть батальйон, а може більше! Безліч людей не змогли прийти. Мелітополь — захистимо і нікому не віддамо. Він був і буде українським містом. Всі чоловіки, хто служив і хто — ні, прохання записуватися до загонів самооборони.

Також перед присутніми виступили представники «Правого сектора» Мелітополя, до речі, вони виходили на сцену не з символікою своєї організації, а з символами української держави. Всміхаючись до натовпу,

чоловіки розповідали про те, що мета їх організації — це збереження незалежності та єдності України.

А ось голова Запорізького кримськотатарського товариства Ридван Ібрагімов обізвав Путіна боягузом, який посилає на смерть своїх воїнів, а сам ніжиться у затишних апартаментах. Також лідер товариства висловив щире захоплення городянами, які нарешті зрозуміли, що вони хочуть жити в Україні.

Учасники зборів молилися за рідне місто та країну і вшановували тих солдат, які вже не повернуться з полю бою. Присутні емоційно висловлювали свої думки, читали віршовані твори про нашу країну. Мешканка Мелітополя Надія Дребот продекламувала вірш, присвячений воїнам, що загинули в зоні АТО:

— Які слова вам мовить, люди?

Як вас утішити, брати?

Що Україна не забуде той крок рішучий до мети.

За що загинув ти, юначе,

В степах донецьких смерть прийняв?

Твоя матуся гірко плаче.

Ти ж Україну захищав!

Свою велику Україну від терористів рятував.

Не плач матусю, він вже в небі, твоя кровинка, соколя.

Йому молитви наші треба, щоб вознеслась його душа.

Земне життя, земна дорога, звершилось все,

Прийшла пора, щоб звершилась і воля Бога — забрати в небо це дитя.

Загалом збори тривали півтори години. Під час них мелітопольці висловили власну думку про події в Україні, записувались у добровольці та жертвували кошти на потреби армії.

Зокрема, бажаючі могли увійти до складу «Волонтерської сотні», «Інженерної сотні» та «Медичної сотні». Загалом у добровільні об’єднання записалося близько 200 мелітопольців. Ці громадяни будуть надавати допомогу зі збору коштів для армії, у спорудженні оборонних укріплень та, уразі необхідності, надавати медичну допомогу пораненим.

У підсумку хочеться підкреслити, що так патріотично налаштованими мелітопольці ще ніколи не були. Під час всього заходу відчувалося, що місто дійсно об’єдналося заради єдиної мети.