image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Школи ризикують залишитися без тепла

14:21 01.10.2014

Всі об’єкти інфраструктури Мелітопольського району готові до опалювального сезону. Про це 18 вересня повідомив заступник голови Мелітопольської райдержадміністрації Дмитро Єрмоленко на засіданні колегії. Попри це, нагальною залишається проблема з енергоносіями — як з природним газом, так і з кам’яним вугіллям.

школиЩе в липні цього року район уклав угоду на поставку вугілля для установ освіти. Компанія-переможець тендеру вже два рази поставляла тверде паливо в Мелітопольський район, однак отримане вугілля не відповідає нормам і не могло бути використане для забезпечення  районних навчальних закладів теплом.

— Мелітопольська райдержадміністрація виступила з ініціативою та виділила додаткові 92 тисячі гривень на закупівлю вугілля на безтендерній основі. Зараз ми шукаємо підприємця, який би зміг здійснити поставки вугілля в Мелітопольський район якомога швидше, — проінформувала начальник управління освіти Мелітопольської райдержадміністрації Тетяна Безбородих.

Голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мордик проінформував, що на складах району ще залишилося вугілля з минулих років. Однак цих запасів вистачить тільки до кінця року. Очільник району закликав вирішити проблему з поставками вугілля якомога швидше.

— Вже потрібно переходити від розмов до активних дій. Якщо поставок не буде — потрібно оголошувати новий тендер. Я розумію, що ціна буде вища, але іншого виходу немає. Тендерна процедура буде проходити близько двох місяців, а це вже буде грудень. Треба не сидіти і чекати крайніх строків, а вже зараз ставити питання ребром, — наголосив очільник району.

Дефіцит кам’яного вугілля існує по всій території району. В населених пунктах, де не проводилась газифікація, останнім джерелом тепла залишається електроенергія. Ціна на забезпечення цього виду опалювання чимала, і не кожен мешканець Мелітопольського району зможе собі його дозволити.

— Електроенергія в даний час знаходиться в приватних руках. Як правило, ці заповзятливі люди завжди ухиляються від того, щоб постачати її на пільгових умовах для нашого населення. За проведення лінії потужністю в 1 кіловат треба заплатити 5 тисяч гривень, а потрібно всі 15 кіловат, щоб забезпечити опалення та готувати їжу. А це вже 70 тисяч гривень. Зможуть звичайні пансіонери собі це дозволити? Звичайно ж ні, — зазначив депутат Запорізької обласної ради  Микола Кишко.

Микола Кишко запропонував клопотати до обласної влади, щоб звернутися до Верховної Ради України з пропозицією змінити процедуру забезпечення електроопалення. Депутат впевнений, що воно повинно коштувати дешевше.

Підбиваючи підсумки з цього питання, Олександр Мордик зазначив, що в цілому Мелітопольський район готовий до наступаючого опалювального сезону. Зараз важливо сконцентрувати всі зусилля та вирішити дві основні проблеми — забезпечити, щоб лімітів  на газ вистачило та налагодити стабільні поставки якісного  кам’яного вугілля.