image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Буревій над районом: оперативне усунення наслідків

14:44 01.10.2014

В ніч з 23 на 24 вересня Запорізьку область накрив потужний циклон. Сильний дощ та вітер, пориви якого досягали швидкості 25 метрів на секунду, завдали значних збитків Мелітопольському району.  

буревийБуло організовано оперативний штаб з усунення наслідків надзвичайної ситуації, який очолив голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мордик. Як стало відомо на засіданні штабу, в результаті негоди знеструмленою залишилась велика частина району. Було виведено з ладу більше половини електричних підстанцій. Протягом тижня шість бригад району електричних мереж ліквідували пориви на лініях. Електропостачання в районі відновлюється поступово.

В посиленому режимі працює і місцева служба з надзвичайних ситуацій. Рятівники розчищали територію Мелітополя та Мелітопольського району від повалених дерев та частин будівельних конструкцій. Більшість дерев, які  перешкоджали руху транспорту та загрожували життю людей, вже прибрано. На ліквідацію тих, що залишилися, керівництво району запропонувало залучити пересічних громадян.

У зв’язку з негодою на два дні були скасовані всі заняття в навчальних закладах району. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Безбородих повідомила, що практично всі школи зазнали пошкоджень даху та вікон.

Постраждала під час негоди і центральна районна лікарня. На її території впало чимало височенних тополь. Одна з них звалилася на будівлю інфекційного відділення. Всі дерева з території лікарні були оперативно прибрані співробітниками державної служби з надзвичайних ситуацій.

Серед найбільш постраждалих від негоди — села Фруктовської сільської ради. Не пощастило мешканцям багатоквартирних будинків у Фруктовому, там зірвало шифер, внаслідок чого затопило декілька поверхів. «В домі № 16 знесло дах, внаслідок цього квартири були вщент затоплені, особливо постраждали власники осель на п’ятому та третьому поверхах… В багатьох домівках через вологість впала стеля, погоріла побутова техніка», — розповіла Фруктовський сільський голова Любов Снігірь.

Постраждали приватні домівки у мешканців Долинського та Ромашок. Селяни, не чекаючи допомоги від держави, потроху починають власноруч ліквідувати страшні наслідки стихії. За словами сільського голови, збитки від негоди на території Фруктовської сільради складають більше 50 тисяч гривень.

За попередніми підрахунками, негода завдала збитків району на суму близько 3 млн. гривень. Як зазначає Олександр Мордик, ця цифра не є остаточною, наразі продовжується збір інформації. Але вже є можливість кваліфікувати стихію, як надзвичайну ситуацію місцевого характеру.  А тому район може розраховувати на обласні кошти для ліквідації наслідків негоди.

Наразі у всіх населених пунктах району, які були знеструмлені через сильний вітер, енергопостачання відновлено. Для ліквідації наслідків стихії в навчальних закладах району відділу освіти вже виділено 26 тисяч гривень із резервного фонду  районного бюджету. На цю суму закуплено 260 листів шиферу.

Від природного катаклізму також сильно постраждали сільгосппідприємства, у багатьох позривало покрівлю на приміщеннях, від вітру та зливи полягло соняшнику на 800 гектарах. Реконструкцію будинків своїх підприємств аграрії робитимуть за власний кошт.

Тепер керівництво району рахує остаточні збитки та готується до ремонтних робіт по всій території.

Чи зможуть мелітопольці розраховувати на грошову допомогу від області, стане відомо вже найближчим часом.