image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Чехограду — 145 років!

16:16 15.10.2014

12 жовтня село Новгородківка відзначило свій 145-й День народження. Населений пункт, тоді ще під назвою Чехоград, в 1869 році заснували чеські колоністи. В наш час селяни не втрачають зв’язків зі своїм корінням і всебічно розвивають чеську культуру. На честь ювілейної дати до Новгородківки завітала делегація на чолі з Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Іваном Почухом.

IMG_9980 Гості здійснили прогулянку вулицями села та відвідали центр чеської культури.

Святкування дня села розпочалося з недільної служби в костелі Пресвятої Трійці. Для храму 12 жовтня також дата не звичайна. 15 років тому костел повністю відновили після знищення в роки існування СРСР.

IMG_0013 — Такого храму, як цей, складно знайти в нашій єпархії. Чесно кажучи, не пригадаю ще одне село з таким прекрасним костелом. Тут є все необхідне для вірян. Я дуже радий бачити, що в цей святковий день зібрався повний храм, є багато дітей, які співають і посміхаються, — такими словами розпочав службу отець Андрій.

По святах та неділях службу для парафіян допомагає проводити священик з польським корінням — отець Адам.

— 145 років заснування села Новгородківка та 15 років церкви для мене як для священика — велике свято. Мешканці села зараз дуже переживають за своє майбутнє, однак не втрачають віру у Бога та завжди моляться за мир в Україні, — розповів отець Адам.IMG_0074

IMG_9954Одразу після закінчення служби та традиційного обряду причастя гостей з Чехії запросили до будинку культури,  де проходив святковий концерт на честь Дня села. Відкривали урочистий захід виконанням одразу двох національних гімнів — рідного українського та історичного чеського. Концерт проходив за ідеєю об’єднання двох культур. Художні колективи Новгородківки виконували народні українські та чеські пісні і танці. Окрім цього, серед виступаючих були ще одні ювіляри. Вокально-танцювальний колектив «Чехоградська гудба» відзначив своє  25-річчя. До концерту учасники колективу підготували яскраві художні номери.

IMG_0034Привітати селян з визначною датою зібралося немало гостей з Мелітополя та Мелітопольського району.IMG_0036

— Шановні новгородківці та гості села, дозвольте мені від імені Мелітопольської райдержадміністрації привітати вас з Днем народження вашого села. 145 років — це значний строк, за який Новгородківка перетворилася на сучасне, комфортне село, — звернувся до присутніх у залі голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мордик.IMG_9932

До вітань приєднався і голова Мелітопольської райради Євген Любцов.

— Зі святом вас! Добробуту, любові та миру. Нехай Господь збереже вас та ваші родини. А Новгородківці я бажаю процвітати і надалі, — сказав він.

IMG_9911За останній рік на світ з’явилося сім маленьких новгородківців. Молодих батьків з дітлахами було запрошено на сцену, де вони отримали добру порцію аплодисментів на свою адресу та пам’ятні сувеніри.

Під час святкового концерту на сцену для вітального слова запросили гостей з Чехії. Посол Іван Почух подякував артистам за виступи та зазначив, що він приємно здивований тим, з яким теплом новгородківці зберігають свої культурні традиції.IMG_9917

IMG_9939— Ми дуже задоволені, що нам вдалося побувати на цьому прекрасному заході і в захваті від художніх номерів. Ми пишаємося, що тут у Новгородківці проживають наші гарні та талановиті земляки, які десятиріччями зберігають  своє культурне коріння, — наголосив Іван Почух

На прощання посол побажав миру та спокою українській землі та вручив пам’ятний подарунок для центру чеської культури. Після завершення концертної програми на мешканців і гостей Новгородківки чекали ще багато культурно-масових заходів, присвячених ювілею населеного пункту.