image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Кооперативи допомагають відроджувати молочарство

17:00 29.10.2014

Роботу сільгосппідприємств в умовах євроінтеграції та можливості продажу своєї продукції на європейські ринки обговорили сільгоспвиробники Запорізької області на аграрній конференції.

кооперативыЗахід відбувся за ініціативи ділової ради України. Досвідом роботи за європейськими стандартами з присутніми товаровиробниками та студентами Таврійського державного агротехнологічного університету поділилися представники провідних компаній України.

Особливу увагу на конференції приділили розвитку сільськогосподарських кооперативів. Голова правління першого в області сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу Руслан Горенко зазначив, що сільськогосподарське об’єднання створено за допомоги компанії «Данон», яка виділила на створення сільськогосподарського об’єднання майже мільйон гривень і забезпечила його членів всім необхідним обладнанням. Наразі завод приймає молоко за ціною 4 гривень 10 копійок за літр, селяни отримують 3 гривні 40 копійок. 70 копійок різниці між вартістю молока та прибутком, які отримують члени кооперативу, йдуть на відшкодування витрат зі збору молока та розвиток об’єднання. Кооператив також отримує своєрідні бонуси — додаткові 30 копійок за один кілограм молока за його високу якість.

Руслан Горенко зазначає, що об’єднання селян в кооператив дозволяє не тільки отримувати жителям села стабільний дохід з домашнього господарства, а ще й розвивати тваринницьку галузь. Наразі виділені кошти для створення членами кооперативів міні-ферм на своїх подвір’ях. Для їх облаштування будуть залучені додаткові кошти.

Голова правління підкреслює, що при відкритті кооперативу серед місцевих мешканців було мало бажаючих вступити в об’єднання. Але впродовж року кількість членів кооперативу зросла з 20 до 180. Руслан Горенко запевняє, що ті, хто вступають в сільгоспоб’єднання, залишаються задоволеними такою співпрацею.