image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

22 березня — Всесвітній день води

15:40 18.03.2015

 «Не можна сказати, що вода необхідна для життя:  вона і є життя»

 Антуан де Сент-Екзюпері

Прокинутися, вмити обличчя, заварити чай, полити квіти — буденний ритуал для кожного з нас. Вода — це наша культура і основа життя на землі. Воді належить найважливіша роль у виникненні життя, у формуванні фізичного, хімічного середовища, клімату і  погоди на нашій планеті.  З якістю питної води пов’язаний стан здоров’я людей, екологічно безпечне харчування, вирішення проблем медичного і соціального характеру.

Учені передбачають, що причиною більшості серйозних політичних та економічних конфліктів у XXI ст. стане значний дефіцит прісної води. До середини XXI ст., як зазначено в оприлюдненій доповіді ООН, питної води бракуватиме 7 млрд. чол. Нині 2 млрд чол. на планеті потерпає від нестачі питної води. Споживання води на душу населення скоротиться на третину вже впродовж наступних 20 років.

Для вирішення глобальної проблеми нестачі питної води на планеті та збереження водних ресурсів, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, оголосивши  22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Згідно з рекомендаціями Конференції ООН з охорони навколишнього середовища і розвитку цей день почали відзначати з 1993 року.

Щодо стану справ в Україні,  за запасами місцевих водних ресурсів  країна  входить до десятки країн, де є найчистіша питна вода, водночас є однією з найменш забезпечених питною водою країн в Європі, тому для нашої держави проблема води — одна з найактуальніших.

Більш ніж 75% населення України споживає воду з поверхневих джерел водопостачання, тобто якість води в них є фактором санітарного та епідемічного благополуччя населення. Найважливішими джерелами водопостачання в Україні є річки.  Але на сьогодні водні артерії нашого краю, як і в більшості  регіонів України знаходяться в критичному стані. Основними причинами   цих проблем є  гідротехнічне будівництво, розорювання долин,  водоохоронних зон та витоків річок, розміщення  в межах прибережних захисних смуг та водоохоронних зон твердих побутових відходів, недотримання вимог екологічного  законодавства.

Тому кожен з нас повинен дбайливо ставитись до природи, раціонально використовувати водні ресурси. Це не лише покращить екологічну ситуацію, але й створить прекрасний настрій, принесе величезне моральне задоволення та викличе почуття поваги до себе та інших!

Начальник відділу водних ресурсів Мелітопольського МУВГ  Л.І.Весніна