image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Медики продовжують виявляти ВІЛ інфікованих

Мешканці Мелітопольського району можуть перевіритися на ВІЛ інфекцію в сільських амбулаторіях сімейної медицини за допомогою швидких тестів.

IMG_3998Про це розповіла заступник головного лікаря районного комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Яна Мандич. Вона зазначила, що таке обстеження проводиться за погодженням з пацієнтом. Важливі принципи проведення аналізу — його конфіденційність та анонімність.

Процедура забору крові на такий аналіз не відрізняється від тієї, яку пацієнти проходять при здачі  крові на загальний аналіз. А результати стануть відомими вже за 15 хвилин. Таким чином, витративши небагато часу, громадяни зможуть дізнатися свій ВІЛ-статус.

Лікарі також наголошують, що позитивні  результати швидких тестів — це  ще не діагноз. І пацієнту  в такому випадку будуть призначені інші обстеження. До того ж спеціалісти підкреслюють, що, знаючи всій ВІЛ-статус, людина  зможе вчасно отримати необхідну допомогу і жити повноцінним життям.

— Пацієнти, які мають позитивний ВІЛ-статус, дуже рідко вмирають саме від цієї інфекції, причиною смерті частіше є другорядні захворювання, такі, як туберкульоз, грип, виразки. Чим раніше люди дізнаються про хворобу, тим більше в них шансів на повноцінне життя. При призначенні відповідної терапії можливе народження здорових дітей, — зазначає Яна Мандич.

Лікар підкреслює, що знати свій ВІЛ-статус необхідно кожному, бо ж інфекція є дуже підступною і маскується під банальну застуду і інші захворювання.

За словами медиків, в Україні допомогою ВІЛ інфікованим, окрім медпрацівників, опікуються ще й громадські організації, які забезпечують психологічну та матеріальну підтримку.

Слід зазначити, що в серпні минулого року в районних медзакладах також проводили швидкі тести на ВІЛ, завдяки їм було виявлено 26 інфікованих.