image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Все почалося з першого дерева

У с. Соснівці планують увічнити Іогана Корніса, який започаткував Старобердянське лісництво.

img_1554Про це розповів Новопилипівський сільський голова Віктор Федорченко. Він також підкреслив, що одним із мальовничих куточків нашого краю є Старобердянське лісництво. Але мало кому відомо, з чого почалася історія цього лісогосподарства. Саме тому громадська організація «Спілка краєзнавців Мелітопольщини» разом із представниками Старобердянського лісництва, районного центру охорони культурної спадщини та туризму і Новопилипівською сільською радою вирішили більш детально вивчити історію життя засновника цих лісових масивів.

Краєзнавець Микола Крилов зазначає, що німці-меноніти завжди славилися майстерністю лісорозведення. Тому тодішня влада дала Іогану Корнісу доручення створити лісництво і відкрити школу, де б селянські діти могли навчатися премудростям лісорозведення та садівництва.

У квітні 1846 року на території теперішнього Старобердянського лісництва було висаджене перше дерево. Саме з цього моменту почалося успішне розведення лісів у степовій зоні. Свої результати приносило і навчання дітей, після якого юні лісівники роз’їжджалися за межі Мелітопольського та Бердянського районів, де на практиці застосовували свої знання для розширення лісових масивів.

Краєзнавці Мелітопольщини та активісти продовжують роботу з вивчення історичних пам’яток Мелітопольщини та життя людей, що зробили великий внесок в розвиток краю.