image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Мелітопольщина туристична

12:44 08.04.2015

Старо – Бердянське лісництво в Мелітопольському районі являється територією природно – заповідного фонду.

Навесні 1846 було закладено Бердянське зразкове степове лісництво — невеликий гай площею близько 2 га. Посадковий матеріал виписувався з Москви. Першими насадженнями стали п’ятирічні саджанці клена, ясена, береста, дуба, акації, осики. Висадили рівно 1846 дерев.

Звідки походить назва Старо-Бердянський ліс? Справа в тому, що колись це була сама околиця Бердянського округу. Потім кордони змінилися, земля з лісом відійшла Мелітопольщині, але назва збереглася.

З 1879 лісничим Бердянського лісництва став Павло Михайлович Сівіцький. З його приходом лісництво стало найбільшим центром вирощування і розповсюдження посадкового матеріалу, розвинулася наукова робота, були побудовані метеорологічна станція і музей, сконструйовано пристрій для посадки дерев.

Сивіцкий був ініціатором перетворення нашого регіону в край квітучих садів. Бердянське лісництво вирощувало і продавало величезна кількість посадкового матеріалу плодових дерев. За розведення фруктових садів селянам виплачувалося грошову допомогу. Таким чином всі сади і парки на території краю ведуть свій родовід з Старобердянського лісницта.

Сьогодні територія Старо-Бердянського лісництва займає площу 1132 га. З 1974 року лісництво оголошено заказником.

Старо-Бердянське лісництво — найбільш мальовниче місце Мелітопольського району: чисте повітря, спів птахів, шелест крон дерев, блиск водної гладі — кілька годин відпочинку в Соснівці надовго надають людині заряд бадьорості і сил.

Інформація підготовлена Мелітопольським районним центром з охорони культурної спадщини