image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Викладачі ТДАТУ поглиблюють знання за кордоном

Викладачі Таврійського державного агротехнологічного університету проходять стажування не тільки в Україні, а й за межами нашої держави.

unnamed2Доцент кафедри економічної теорії факультету економіки та бізнесу Попова Тетяна Вікторівна отримала грант для молодих науковців від Німецької служби академічних обмінів (DAAD). У період з 3 листопада 2014 року по 31 січня 2015 року в рамках програми «Наукові стажування для викладачів та науковців» пройшла стажування у Лейбніц-Інституті аграрного розвитку в країнах із перехідною економікою (місто Халле, Німеччина).

Мета наукового стажування – обмін досвідом та встановлення зв´язків з колегами за фахом.

Стажування здійснювалося в рамках проекту «Організації третього сектора у розвитку сільських територій», який направлений на вивчення еволюції організацій третього сектора у сільських районах Німеччини, Чехії та України.

Керівник стажування – доктор економічних наук, приват-доцент в Університеті імені Мартіна Лютера Владислав Валентинов, який здобув фінансування для цього проекту від Фольксваген-Фонду.

ДослідженняЛейбніц-Інституту аграрного розвитку в країнах з перехідною економікоюконцентруєтьсянатрьохобластях:зовнішнє середовищесільського господарствата масштаби змін, ринкисільськогосподарської та харчовоїпромисловості, структурнийрозвиток підприємстввсільських районах.

Інститут ділиться на три наукових відділення:

— Зовнішнє середовище для сільського господарства та аналіз сільськогосподарської політики (Сільськогосподарська політика)

— Сільськогосподарські ринки, маркетинг та світова сільськогосподарська торгівля (Сільськогосподарські ринки)

— Структурний розвиток фермерських господарств і сільських територій (Структурні зміни)

Приймаючою кафедрою була кафедра структурних змін.

Програма стажування:

— наукове дослідження проблем розвитку неприбуткових організацій в Східній Європі;

— проходження курсів з «Економіки неприбуткових організацій» та «Економетрики»;

— ознайомлення із методикою викладання дисциплін;

— відвідування Глобального форуму з продовольства і сільського господарства (GFFA-2015);

— відвідування Міжнародної торгівельної виставки харчової промисловості, садівництва, сільського і лісового господарства «GREEN WEEK 2015»;

— налагодження співпраці з німецькими колегами з метою обміну ідеями та досвідом;

— покращення рівня володіння англійською та німецькою мовами.

Результати стажування:

1) розробка англомовного курсу з дисципліни «Економіка неприбуткових організацій», який буде запропонований у варіативній частині навчального плану на кафедрі «Економічна теорія»;

2) участь у Глобальному Форумі з продовольства і сільського господарства (GFFA-2015);

3) відвідування міжнародної торгівельної виставки харчової промисловості, садівництва, сільського і лісового господарства «GREEN WEEK 2015»;

4) збір аналітичної інформації за темою дослідження на базі бібліотек Лейбніц-Інституту аграрного розвитку в країнах із перехідною економікою, Галле-Віттенберзького університету імені Мартіна Лютера та шляхом спілкування з німецькими колегами;

5) встановлення контактів з німецькими колегами з метою обміну ідеями та досвідом.

Глобальний Форум з продовольства і сільського господарства (GFFA-2015) був організований Федеральним міністерством продовольства і сільського господарства у співпраці з Сенатом Берліна за темою «Зростаючий попит на продукти харчування, сировину та енергії: перспективи для сільського господарства, проблеми продовольчої безпеки». На форумі обговорювалися такі питання, як:

— роль супутникової інформації для глобальної продовольчої безпеки;

— вирішення проблем продовольчої безпеки відповідно до зростання попиту на землі, ґрунти та енергію;

— стійкість біоенергетики: наслідки для зміни клімату та продовольчої безпеки;

— розвиток сільських територій в Східній Європі та перспективи їх забезпечення продовольством, паливом та енергією.

Виставка харчової промисловості, садівництва, сільського і лісового господарства «GREEN WEEK 2015» — це найбільша у світі виставка досягнень у галузі сільського господарства, виробництва продовольчих товарів та садівництва.

На виставці можна було побачити весь спектр товарів харчової індустрії – від м’яса і ковбасних виробів до фруктів і овочів, від морепродуктів до чаю, вина, пива і міцних алкогольних напоїв. Також було представлено насіння, сільськогосподарське устаткування, теплиці і різні супутні товари. У 26 залах продукцію сільського господарства та садівництва представили більше 1600 експонентів з 56 країн. Відвідувачі проявили велику активність – вони закупили різних товарів на загальну суму 42 мільйони євро.

У рамках виставки проходили розпродажі, покази продукції для сільського господарства, лісництва та ландшафтного проектування, а також різноманітні симпозіуми, семінари, форуми та інші заходи.

Як свідчить досвід проведення даного заходу, а це вже 80-та міжнародна виставка-ярмарок, велика ділова програма „Зеленого тижня” року сприяє встановленню взаємовигідних контактів між виробниками та покупцями сільськогосподарських товарів зі всього світу.

Отримані під час стажування навички та досвід будуть використані при викладанні економічних дисциплін і сприятимуть підвищенню якості підготовки спеціалістів у Таврійському державному агротехнологічному університеті.

Керівництво університету спрямовує всі заходи на покращення системи підготовки фахівців університету, покращення рівня іноземномовної підготовки науково-педагогічних працівників університету, впровадження у навчальний процес передового світового досвіду у сфері вищої освіти.

Отже, наш університет завжди відкритий для спілкування та обміну досвідом з іншими освітніми системами, прагне до інтеграції університетської системи освіти у світовий науково-освітній простір, активно бере участь в міжнародних програмах у галузі науки та освіти.

Теги: міжнародні зв’язки, наука