image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

ПОКЛИКАННЯ – МЕТОДИСТ!

Методична робота з педагогічними кадрами в Мелітопольському районі організована з урахуванням динамічних змін життя в Україні та сучасних тенденцій розвитку вітчизняної освіти, які вимагають інноваційних змін у професійному розвитку вчителів.

Такий ритм роботи нашого районного методичного кабінету забезпечується на основі накопиченого багаторічного досвіду, всебічного обговорення педагогічних проблем, створення в колективі творчої атмосфери.

Робота кабінету з педагогічними кадрами спрямована на методичне забезпечення системи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, підвищення кваліфікації, розвиток професійної компетентності, творчої ініціативи освітян.

Метою діяльності районного методичного кабінету відділу освіти Мелітопольської райдержадміністрації є надання дієвої допомоги педагогічним працівникам для реалізації актуальних завдань розвитку, вдосконалення і підвищення професійної майстерності, рівня їх психологічної підготовки та активізації творчого потенціалу.

Сьогодні наш районний методичний кабінет – це структурний підрозділ відділу освіти,  який має сформований колектив професійно підготовлених методистів, однодумців, у якому панує атмосфера творчого пошуку. Колектив здійснює свою діяльність на основі нормативно-правової бази, забезпечує організацію та впровадження методичної роботи з педагогами району в руслі ефективної системи. Він є центром та організатором реалізації інноваційних ідей, створює  та використовує інтелектуальні продукти.

Надзвичайно важливими у методичній роботі є творчий дух та настрій нашого колективу, який згуртовує Карташова Марина Євгенівна.

Змістовими складовими діяльності фахівців районного методичного кабінету є координація діяльності районних методичних структур,  визначення професійної компетентності педагогічних працівників, керівництво підвищенням професійної майстерності педагогічних кадрів. Також в сфері нашої діяльності є такі важливі елементи, як керування процесом вивчення, узагальнення та впровадження перспективного педагогічного досвіду, методичний супровід наукової та дослідно-експериментальної діяльності педагогів, співпраця з вищими навчальними закладами, науковими установами, громадськими організаціями,  інститутом післядипломної педагогічної освіти, іншими методичними службами області, організація роботи з обдарованими дітьми, дітьми з особливими  освітніми потребами; консультування педагогів, підготовка та видання друкованих видань.

У березні-квітні 2015 року багаторічний та плідний досвід роботи нашого методичного кабінету було презентовано на обласному фестивалі «Методист року – 2015» в номінації «Методичний кабінет (центр)».

Організаторами фестивалю виступили Департамент освіти і науки облдержадміністрації та Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Даний фестиваль проводиться вдруге за останні 5 років та має на меті пошук, підтримку та професійний розвиток методистів районних, міських методичних кабінетів та центрів. Варто відмітити, що у 2011 році ми вже здобули на цьому фестивалі вагому перемогу, коли І місце виборола методист нашого методичного кабінету Галина Романець.

Цього року фестиваль відбувався у два етапи: заочному та очному.

У І (заочному) етапі фестивалю взяли участь 10 конкурсантів з області: Запорізький районний методичний кабінет, науково-методичний центр м. Енергодара, Мелітопольський районний методичний кабінет, міський методичний кабінет м. Мелітополь, міський методичний кабінет м. Токмак, Токмакський РМК, Гуляйпільський РМК, Михайлівський РМК, Новомиколаївський РМК та Якимівський РМК.

До участі в ІІ (очному) етапі фестивалю були запрошені Запорізький районний методичний кабінет, науково-методичний центр м. Енергодара, Мелітопольський районний методичний кабінет, міський методичний кабінет м. Мелітополь, Гуляйпільський та Михайлівський РМК.

Презентація досвіду відбулась 27 квітня 2015 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Досвід, представлений на фестивалі, оцінювало шановне журі на чолі з Сущенком Андрієм Віталійовичем, доктором педагогічних наук, професором, завідувачем кафедри управління навчальними закладами і педагогіки вищої школи Класичного приватного університету.

За підсумками фестивалю районний методичний кабінет відділу освіти МРДА ЗО посів почесне ІІ місце та отримав  диплом Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за вагомий внесок у науково-методичне забезпечення розвитку освітньої системи Мелітопольського району.

Нами вже багато зроблено для досягнення бажаного результату, адже кожного дня методисти районного методичного кабінету відділу освіти МРДА створюють необхідні умови для якісного безперервного навчання педагогів району у міжкурсовий період. Кожен працівник нашого методичного кабінету – креативна неординарна особистість, яка обєднує навколо себе людей, захоплюючи їх своєю творчістю та інноваційними ідеями.

Тетяна Миколаївна Безбородих – начальник відділу освіти МРДА ЗО