image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Туберкульоз не вибирає вік та соціальне положення

На території Мелітопольського району лише невеликій частині новонароджених малюків зроблене щеплення проти туберкульозу.

IMG_7399Минулого року вакцини вистачило на третину новонароджених від загальної кількості. В поточному році ситуація не набагато краща. Лікарі зазначають, що такий стан справ склався через відсутність централізованих надходжень вакцини до медичних закладів району. В 2014 році до районних лікарів надійшло 100 доз вакцини БЦЖ, а в поточному — лише 40 доз.

Головний лікар районного комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Олена Тверда зазначає, що при такій ситуації районні медики можуть тільки стежити за здоров’ям малюків за допомогою проб манту. Така проба робиться раз у півроку, за згодою батьків. При будь-яких нетипових реакціях на цю процедуру дитину направляють на консультацію до фтизіатра. Також лікарі наголошують, що батькам слід приділяти більше уваги зміцненню імунітету малечі та намагатися якомога менше бувати з дітьми в місцях великого скупчення людей в перші місяці їх життя.

Щоб уникнути зараження дітей небезпечною хворобою, дорослим у родині  слід перевірити і власне здоров’я. Виявити туберкульоз можна під час флюорографії. Щоб якомога більше людей пройшли обстеження, районні лікарі проводять виїзні прийоми. Послуги як стаціонарного, так і виїзного флюорографа безкоштовні. Цього року у восьми мешканців району під час флюорографії виявили небезпечну хворобу.

Лікарі наголосили, що вік хворих на туберкульоз з кожним роком молодшає. Зростає і кількість летальних випадків при захворюванні туберкульозом.  Щороку в Мелітопольському районі від цієї інфекції вмирає від 10 до 15 людей. У переважній кількості випадків, смерть настає через небажання людей лікуватися. За словами медиків, туберкульоз вже давно перестав бути хворобою бідних, через  його епідемію інфекцію підхопити може кожен. Тож вкотре лікарі звертаються до населення з проханням не займатися самолікуванням при тривалому кашлі та раз на рік проходити флюорографію.