image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Випадки сказу тварин — загроза для людей

Протягом року в Мелітопольському районі домашні тварини 46 разів кусали людей. При цьому ризик зараження сказом залишається доволі високим, бо  в районі вкрай складна ситуація щодо розповсюдження серед тварин небезпечної хвороби. По це розповіла начальник управління ветеринарної медицини Мелітопольського району Ірина Грибіненко.

— З початку цього року у нас було п’ять неблагополучних пунктів: із них два — щодо собак, два — котів, один — щодо великої рогатої худоби, — розповіла Ірина Михайлівна. — Так, власники приватних господарств с. Мар’ївка протягом двох місяців не мали змоги здати свою молочну продукцію на переробні підприємства. «На сьогодні карантинні заходи завершені. 18 серпня відбудеться засідання протиепізоотичної комісії, де будуть зняті карантинні обмеження у цьому населеному пункті.

Ірина Грибіненко розповіла, що головним фактором передачі збудника інфекції є недотримання умов нагляду за тваринами. За словами посадовця, заходи профілактики сказу тварин проводяться протягом року.

— У другому кварталі цього року профілактичні заходи проводяться тільки в карантинних зонах, що становлять загрозу життю. Це пов’язано з відсутністю вакцини. На початку вересня плануються виїзди до приватних секторів для щеплення тварин.

Ірина Грибіненко підкреслила, що в цьому році економічні труднощі народу спровокували появу і великої кількості бродячих собак. Мелітопольський район не є винятком.

Посадовець наполягає на необхідності проведення щеплення, особливо домашнім тваринам та худобі. В разі сказу вони становлять неабияку загрозу життю людини.

— Всім відомо, що несвоєчасне лікування призводить до летального випадку. Тому я вимагаю від мешканців пильності та турботи про своє здоров’я, — наголошує Ірина Грибіненко.

Профілактичні щеплення тварин проводяться для збереження «братів наших менших», але, перш за все — для захисту здоров’я  та життя мешканців району.