image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

«Швидкі» повністю забезпечені ліками

15:59 19.08.2015

Два з половиною роки тому в Запорізькій області була втілена реформа екстреної медичної допомоги. Як нововведення вплинули на роботу бригад «швидких» в Мелітопольському районі, розповіла головний лікар комунальної установи  «Мелітопольська станція екстреної (швидкої) допомоги» Валентина Липунова.

IMG_8646 (Копировать1)Під час реформи  саме ця комунальна установа об’єднала всі відділення та станції, які надають екстрену допомогу у Мелітополі, Бердянську, Веселому, Приазов’ї, Якимівці, Приморську та їх районах.

Таким чином Мелітопольська станція об’єднала сім підстанцій та 12 пунктів постійного базування, п’ять з яких знаходяться в Мелітопольському районі. Підпорядковується «Мелітопольська станція екстреної (швидкої) допомоги» безпосередньо обласному центру «Екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Фінансування швидких тепер здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету. Валентина Липунова розповіла, що після реформування всі бригади швидких обладнані однаково незалежно від того, працюють вони на території районів чи міста.

— Наразі всі бригади на 100% забезпечені кардіографами та медикаментами. Проблема є із кисневими апаратами… Ми також можемо  зробити аналіз на вміст цукру у крові, якщо для цього є показання, — зазначає Валентина Липунова.

У 2014 році автомобільний парк станції оновлено на 48%, пальним бригади швидких забезпечені у повному обсязі. Що ж до нормативів, за якими швидка виїжджає на виклик: 10 хвилин по місту та 20 хвилин в село, то вони виконуються на 94%.  Як зазначають лікарі, реалізувати ці норми на 100% не можливо через об’єктивні причини.

— На цей показник впливає не тільки наша оперативність, а й стан доріг та освітлення вулиць… Час доїзду залежить також  від погодних умов, — пояснила головний лікар «Мелітопольської станції екстреної (швидкої) допомоги».

Однією із переваг реформ є те, що на екстрений виклик реагує найближча до місця знаходження пацієнта бригада швидкої.

5% від загальної кількості викликів складають не екстрені. Та, за словами Валентини Липунової, на всі дзвінки бригади швидкої виїжджають. Якщо ж у пацієнтів виникають конфліктні ситуації з медпрацівниками, то керівництво «Мелітопольської станції екстреної (швидкої) допомоги» готове проаналізувати кожен випадок окремо.