image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Мелітопольські «Черешні» на Сорочинському ярмарку

14:30 26.08.2015

19-20 серпня ансамбль «Черешні» Мелітопольського палацу культури залізничників у складі 15 самодіяльних артистів (на фото) побував на Сорочинському ярмарку, де гідно представив свій рідний край.

Що таке Сорочинський ярмарок, напевно, ні для кого не є загадкою. Бо, зійшовши з безсмертних гоголівських сторінок, він давно вже став своєрідним символом України. І хоча саме поняття «ярмарок» має досить конкретне значення, всі добре розуміють, що Сорочинський ярмарок — явище нестандартне. Щороку в серпневі дні село Великі Сорочинці на Полтавщині перетворюється на національний осередок торгівлі і народної творчості, приваблюючи тисячі небайдужих людей з різних куточків України та з-поза її меж.
На відвідувачів ярмарку завжди чекає безліч цікавинок — як розважальних, так і сер-йозних. Тут тобі й «Свято Полтавської галушки» за участю героїв гоголівських творів; майстер-класи з гопака, гончарства, приготування страв, виготовлення оберегів і прикрас; «Свято гарбуза» й змагання «Богатирські ігри»; обрядове дійство «Ярмаркові вечорниці»; Свято сала з дегустацією та багато-багато іншого… Щовечора — концерт пам’яті загиблих за Україну «Герої не вмирають», за участю симфонічного оркестру. Концерт до Дня незалежності. А оскільки один із шести днів ярмарку випав на Свято Спаса, то біля етнографічної садиби Хіврі відбулося освячення меду та яблук із пригощанням гостей.
Мелітопольські співаки їхали і на людей подивитись, і себе показати. «Черешні» стали учасниками Фестивалю народної творчості на Національному Сорочинському ярмарку 2015. Участь у фестивалі брали 53 колективи. Глядачі і журі співочого конкурсу зацікавлено слухали ви-ступ гурту з медового міста: візитну картку «Черешенька» і особливо — авторську пісню Ірини Давидової (Калюжної) «Молитва за мир». Не можна було не помітити щирість і глибину сприйняття цього твору. Вся оцінка була «написана» на обличчях глядачів: смуток, схвалення, співпереживання… З усього було видно, що пісня нікого не залишила байдужим. «Черешні» заслужено одержали перше місце, нагороджені грамотою, пам’ятним подарунком та дипломом за активну участь. Вдало виступили, як солісти ансамблю, і Галина Ліснича, завідувачка Орлівського сіль-ського клубу Мелітопольського району, та педагог Сергій Хілько. Вони нагороджені грамотами за зайняте третє місце, подарунками та дипломами. Про гідний виступ наших самодіяльних артистів свідчить ще й те, що гурт одержав від представників журі запрошення на Київський фестиваль-конкурс аматор-ської творчості «Пісенні візерунки», що відбудеться цієї осені.
Здобувши перемогу на фестивалі, мелітопольські майстри пісенної творчості активно і з успіхом виступали на багатьох сценах Сорочинського ярмарку — з народними піснями, з авторською піснею Ірини Давидової й Дмитра Рикова «Мелітополь-ський край» та ін. Їх обдаровували оплесками, запрошували сфотографуватися. А на згадку про пам’ятну поїздку були придбані вишиванки, різні сувеніри, обереги… і надія на подальші успіхи.